Featured

10 İdam Mahkumunun İstedikleri Son Yemekler

Üzgünüz, bu videoyu sadece Kayıtlı üyeler izleyebilir.

Lütfen giriş Yapınız ya da Buraya Tiklayarak sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz.

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
126 İzlenme
Türkçe Top10 Videolarının Paylaşım Merkezi; Top10Turkiye
Büyük ekibimizle artık youtube'dayız. Yeni videolar için kanalamıza Abone olunuz.
Video ile ilgili açıklamalar:


Yeni Zelanda'lı sanatçı Henry Hargreaves, Teksas'ta idam cezasına çarptırılan mahkumların son yemeklerini fotoğrafladı. Hargreaves, "No Second" ismini verdiği fotoğraf serisi ile insanların tepkisini ölçmeyi planladığını söylüyor.


Allen Lee isimli 54 yaşındaki mahkum, hırsızlık ve 3 kişiyi öldürmekten elektrikli sandalyeyle ölüme mahkum edilmiş. Son yemek olarak da ıstakoz, kızarmış patates, karides, midye, sarımsaklı ekmek ve kök birası istemiş.

52 yaşındaki John Wayne Gacy, 33 cinayetten zehirli iğne yoluyla idama mahkum edilmiş. Son yemek olarak kızarmış karides, 1 kova KFC tavuk, patates kızartması ve çilek isteyen Gacy, daha önce 3 tane KFC restorantın yöneticiliğini yapmış.


43 yaşındaki Ted Bundy, tecavüz, nekrofili, hapishaneden kaçma ve 35'in üzerinde cinayet işlemekten elektrikli sandalyeyle idama mahkum edilmiş. Bundy'ye, son olarak özel bir menü istemediğinden "geleneksel son yemek menüsü" sunulmuş. (biftek, yumurta, patates, tereyağ ve reçelli ekmek, süt ve meyve suyu)


28 yaşındaki Victor Feguer, adam kaçırma ve cinayetten zehirli iğne yoluyla idama mahkum edilmiş. Feguer, son yemek olarak yalnızca çekirdeğiyle birlikte tek bir zeytin tanesi istemiş.


Ferdinando Nicola Sacco (36) ve Bartolomeo Vanzetti (39) 2 cinayet işlemekten elektrikli sandalyeyle idama mahkum edilmiş. Dava dosyaları 1977'den beri hala kapanmayan ikilinin son istekleri çorba, et, kızarmış ekmek ve çay olmuş.


49 yaşındaki Ronnie Lee Gardner, soygun, hırsızlık ve 2 cinayetten kurşuna dizilerek idama mahkum edilmiş. Gardner'ın son isteği, ıstakoz, biftek, elmalı tart, vanilyalı dondurmadan oluşan menüyü "Lord of The Rings" üçlemesini izleyerek yemek olmuş.


55 yaşındaki Angel Nieves Diaz, cinayet, adam kaçırma ve silahlı soygundan zehirli iğne yoluyla idama mahkum edilmiş. Son tercih hakkını kullanmak istemeyen Diaz, getirilen standart hapishane yemeğini de reddetmiş.


40 yaşındaki Ronnie Threadgill, cinayet suçundan zehirli iğneyle idama mahkum edilmiş. Son yemek olarak tavuk, patates, sebze, bezelye, ekmek, çay, su ve meyve kokteyli istemiş. Ancak Teksas'ta "son yemek" uygulaması 2011'de iptal edildiğinden Ronnie'ye de diğer koğuş arkadaşlarına gelen standart yemeklerden verilmiş.


42 yaşındaki Ricky Ray Rector, 2 cinayetten zehirli iğne yoluyla idama mahkum edilmiş. Son yemek olarak isteği biftek, kızarmış tavuk, vişne suyu ve cevizli tart olan Rector, cevizli tarta dokunmadığını gören gardiyana, "sonra yemek için ayırdım" demiş.


168 cinayetten zehirli iğne yoluyla idama mahkum edilen 33 yaşındaki Timothy McVeigh, yalnızca 2 kaşık naneli-çikolatalı dondurma istemiş.49 yaşındaki Stephan Anderson, soygun, hapishaneden kaçma ve 7 cinayetten zehirli iğne yoluyla idama mahkum edilmiş. Anderson'ın son yemeği 2 peynirli sandviç, mısır lapası, seftalili tart, çikolatalı dondurma ve turp olmuş.
41 yaşındaki Teresa Lewis, cinayet, komplo kurmak ve hırsızlıktan zehirli iğneyle idama mahkum edilmiş. Lewis son yemek olarak kızarmış tavuk, tereyağlı bezelye, elmalı tart ve kola istemiş.Konu ile İlgili Ek Açıklamalar:


İdam veya ölüm cezası, devletler tarafından uygulanabilen en sert cezadır. Kişi idam cezasına çarptırıldığında, infaz, kişinin yaşamına kanuna uygun bir şekilde (çoğu zaman hapishanede) son verildiği zaman gerçekleşir. Tarihte, kanun suçlularının ve siyasi karşıtların idam edilmesi neredeyse bütün toplumlar tarafından suçu cezalandırmak ve siyasi ihtilafları bastırmak amacıyla kullanılmıştır.

İdam cezası, uygulandığı çoğu yerde, önceden tasarlanmış cinayet, casusluk, vatana ihanet veya askeri adalet kapsamında kullanılır. Birçok ülkede, uyuşturucu kaçakçılığı da kişiyi idam cezasına çarptırmaya yetecek bir suç sayılır. Çin'de, insan kaçakçılığı ve ciddi yolsuzluk davaları idam cezası ile sonuçlanabilir. Dünya çapındaki askeriyelerde, askeri mahkemeler korkaklık, firar, asilik ve ayaklanma gibi suçlarda idam cezasını uygulamıştır.


Top10Turkiye Sunar,
Bizi izlediğiniz için teşekkürler, izlemede kalın ;)
Kategori
Komik ve ilginc Videolar

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.