Featured

2 Kere Bakmadan Anlayamayacağınız 21 Optik İllüzyon

Üzgünüz, bu videoyu sadece Kayıtlı üyeler izleyebilir.

Lütfen giriş Yapınız ya da Buraya Tiklayarak sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz.

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by
261 İzlenme
Bu algı meselesini ilk öğrendiğim andan beri takığım arkadaşlar optik illüzyonlara. Bildiğiniz gibi çoğu optik illüzyonu da 2 kere bakmadan anlamak çok kolay değil. O yüzden ne zaman optik illüzyonlara rastlarsam hemen heyecanla sizinle paylaşıyorum.Umarım sizler için hazırladığım ve muhtemelen 2 kere bakmadan anlayamayacağınız bu optik illüzyonları beğenirsiniz.

Çekilişe katılmak için:
1 - Kanalıma abone olun.
2 - Instagram'da beni takip edin.
3 - Instagram'da çekiliş için paylaştığım fotoğrafın altına, çekilişe katıldım diye yorum atın.

Böylece çekilişe katılmış olacaksınız.
Çekiliş sonuçlarını 21 Mayıs pazar günü Instagram üzerinden duyuracağım.

Hepinize bol şans diliyorum.

Abone Olmayı Unutmayın: https://goo.gl/h32dnz
Instagram: https://instagram.com/taliogur

►İletişim: alioguriletisim@gmail.com


Kumun ve suyun olduğu yerlerde optik illüzyonlara sıkça rastlamak mümkün. Tabii bir de bunları tasarlayabilecek yaratıcı bir bakış açısına ihtiyaç var. Adını bilmediğim şeyden adamı çıkaran bey abiler gibi.
Bakın, burada da kum var ziyadesiyle ve yine bir optik illüzyon. Bu bey abi de arkadaşını sadece beyin gücünü ve kamerasını kullanarak küçültmeyi başarmış gördüğünüz gibi.
Bu gençleri gerçekten tebrik etmek lazım, bence çok güzel bir işe imza atmışlar. Bu açıdan bakınca bir anlam ifade etmiyor biliyorum, o yüzden bir de böyle değerlendirmek lazım fotoğrafı.
Bu bey abi az evvelki kadar yetenekli değil galiba, çünkü yeterince büyütememiş arkadaşını; ama yine de güzel bir çalışma olmuş bence.
Çok keyifli bir optik illüzyon tasarlamışlar, yapanların gerçekten ellerine sağlık. Bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz; ama bu tarz sarı tonları görünce zombi istilası geliyor benim aklıma.
Öncelikle şunu belirtmek lazım, bu tarz bir optik illüzyon yapmak için çok emek harcamak lazım. Çünkü her şeyden önce zamanlama ve uygun mekanı bulmak çok önemli.
Eğer bu ikisini bulursanız, olasılıklar hayal dünyanızla doğru orantılı olacaktır. Bakın mesela, bu bey abimiz güneşi kaldırabilecek kadar güçlü biriymiş meğer.
Bu hanım ablanın da eksik kalır yanı yok maşallah, baksanıza hiç zorlanmadan otobüsü kaldırıvermiş ne güzel. Bakış açısı önemli diye boşuna demiyorum arkadaşlar her videomda.
Çünkü, baktığınız yere göre her şey birden değişiverir. Suçluyken suçsuz, siyahken beyaz, küçükken büyük oluverir her şey. Fotoğrafta gördüğünüz adam gibi şaşırırsınız sonra.
İlk bakıldığı zaman her şey son derece sıradan görünüyor, ta ki, tüneli görene kadar. O yüzden bakış açısı kadar, bütünü görmek de önemli bir meziyet anlayacağınız.
Yaratıcılık nedir? Daha önce bu konuyu düşünmüş müydünüz hiç? Eğer düşünmediyseniz düşünmeye hemen başlayın, ama ben kısaca, iki farklı şeyi daha önce hiç yapılmamış şekilde bir araya getirmek diye tanımlıyorum.
Bu bey abimiz, bu üstün bilinç düzeyi sayesinde uçmayı başarmış gördüğünüz gibi. Ellerin duruşu çok önemli olabilir, ama bey abimiz, yerdeki ıslaklıkla bizi yiyor da olabilir pek tabii.
Bu fotoğraf harika bir optik illüzyon olmanın ötesinde çok derin manalar da taşıyor bence. Hatta farklı açılardan bakınca farklı şeyler keşfetmek de mümkün. O yüzden yorumlamayı tamamen size bırakıyorum.
Tam hatırlamıyorum ama, bu taş dizme olayının bir ismi vardı sanırım. Tabi, tüm taşları dizdikten sonra en büyüğünü en tepeye koymak da bir beceri işi.
Gafamı yan çeviriyorum olmuyor, düz bakıyorum yok. Kısacası anlayamadım gitti bu kareyi ama iyi bir optik illüzyon olduğu belli. O yüzden anlayan arkadaşlar beni de aydınlatsın lütfen.
Optik illüzyonların eğlenceli olanlarının yeri ayrıdır ama ben bu tarz sanatsal tasarımları da seviyorum. Adamceyizin gafası da durduk yere ıslanacak şimdi.
Şimdiye kadar gördüğüm en güzel optik illüzyonlardan biri olmakla beraber, en hoş karelerden de biri olabilir bu çalışma. Meğer tüm kuşlar bir kavanozun içinde tutsakmış. Ta ki birisi onları özgür bırakana kadar.


► Önerdiklerim:


Tüm videolar: https://goo.gl/AW4tUj

Bilgi videoları: https://goo.gl/iYdE7I

Eğlenceli videolar: https://goo.gl/sHx2GM

Korku videoları: https://goo.gl/wdVGd9

Sanat ve tasarım videolar: https://goo.gl/65M09Y

Seriler: https://goo.gl/8tR7E7


►Sosyal Medya Hesaplarım:

https://www.facebook.com/siradan1adam

https://twitter.com/taliogur

https://instagram.com/taliogur

https://younow.com/taliogur


►Kaynaklar / Sources:

https://www.reddit.com/r/opticalillusions/
https://tr.wikipedia.org/wiki/Optik_ill%C3%BCzyon
https://eksisozluk.com/optik-yanilgi--61905
https://en.wikipedia.org/wiki/Optical_illusion
Kategori
Bilgi Bankasi

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.