Featured

Akıl Almaz Ruh Çağırma Seansları

Üzgünüz, bu videoyu sadece Kayıtlı üyeler izleyebilir.

Lütfen giriş Yapınız ya da Buraya Tiklayarak sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz.

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
172 İzlenme
Ölülerle iletişime geçilebileceği düşüncesi, ilk olarak 18. yüzyılın sonlarında ortaya çıkmış ve insanlarda ruh çağırma seanslarına karşı büyük bir ilgi uyanmıştır. Bu seanslar sırasında nesneleri uçurarak, kaynağı belirsiz sesler çıkararak ve ektoplazma yayarak ruhlarla iletişime geçtiği düşünülen medyumlara kimileri gönülden inanmış, kimileri ise bu hadiselerin arkasında basit bir takım illüzyonlar yattığını düşünmüştür. Bunlardan hangisinin gerçek olduğunu elbette bilmemiz mümkün değil ancak az sonra göreceğiniz fotoğraflar oldukça ilginç ve etkileyici

1. 20. yüzyılın başlarında ektoplazma Ektoplazma, medyumun ağzından, kulaklarından ve burnundan çıktığı düşünülen maddeye verilen isimdir ve ruhun maddeleşerek yaşayan insanlarla iletişim kurma yöntemi olduğu iddia edilir. Gerçekte ise bu madde, medyumların kağıt, kumaş, yumurta ve nişasta kullanarak yaptıkları ve insanları kandırmak için kullandıkları maddedir.

2. Medyum Jack Webber ve uçan boruları Gallerli Jack Webber de ektoplazmayı kullanan ve uçan borularıyla insanları hayrete düşüren bir medyumdu. İddiaya göre medyumun boruları havada süzülüyor ve ruhun mesajını iletmek istediği kişiye yöneliyordu. Daha sonradan anlaşıldığı üzere Webber'in boruları krapon kağıdına sarılı çubuklarla havada duruyordu.

3. Medyum Palladino ve uçan masa Eusapia Palladino'nun 1898 yılında gerçekleştirdiği bir seansa ait olan bu fotoğraf, medyumun daha sonra büyük üne kavuşmasını sağlamış, fakat daha sonra farklı ülkelerde gerçekleştirdiği performanslarda Palladino'nun foyası çeşitli şekillerde meydana çıkmıştır.

4. Medyumların hurafelerini açığa çıkaran Harry Houdini Yaşamını bir anlamıyla sahtekâr medyumları açığa çıkarmaya adayan Houdini, bu fotoğrafta onların masanın altında duran zili ayaklarıyla nasıl çaldıklarını gözler önüne seriyor.

5. Hayalet el Masanın altında hayalet elin göründüğü bu fotoğraf, bugün bilindiği üzere iki fotoğrafın üst üste bindirilmesi ile elde edilmiş.

6. Medyum Mina Stinson Crandon O zamanlar telekinesis yeteneğinin olduğuna inanılan Crandon'ın numaraları Harry Houdini tarafından ortaya çıkarılmış olsa da, dönemi üzerindeki etkisi oldukça büyük olmuştur.

7. Medyum Auguste Politi ve uçan masa İtalyan saatçi ve medyum Politi'nin seanslar sırasında bir piyanoyu uçurduğu söylenegelmiştir. Bu fotoğrafta ise kendisi gözleri bağlı şekilde bir masayı uçurmaktadır.

8. 1939 yılından bir başka uçan masa Bir seans sırasında çekilen bu uçan masa fotoğrafı tamamen karanlık bir ortamda flaşla çekilmiştir.

9. 1940 yılından bir seans 1945 tarihli "I Was Familiar With The Spirits" isimli kitaptan alınan bu fotoğraf hakkında herhangi bir açıklama bulunmuyor.

10. Medyum Helen Duncan ve ektoplazma Ektoplazma için tülbent ve tuvalet kağıdı kullanan medyum, bu hilelerin açığa çıkması sonucu dokuz ay hapse mahkum edilmiş, çıktığında seanslarına devam ettiği için tekrar hapishaneye gönderilmiştir.

11. 1929 medyum Mary Marshall ve ektoplazma Kanadalı medyum, kumaş ve tuvalet kağıdı ile yaptığı ektoplazma ile.

12. 1912 medyum Marthe Béraud ve ektoplazma Béraud'nun ellerinde görülen ektoplazma zamanında büyük tartışmalara sebep olmuş, ancak daha sonra bilim adamları tarafından aydınlatılmıştır.

13. Seansı sahnede gerçekleştiren medyum Meurig Morris 10 Eylül 1931 yılında çekilen bu fotoğrafta medyum, seansını sahnede gerçekleştirmektedir. Fiziksel kerametlerden çok zihinsel yoğunlaşma ile trans haline geçen Morris, ölülerle bu şekilde iletişime geçtiğini iddia etmiştir.

14. Uçan enstrüman 1920 tarihli bu fotoğrafta arka planda uçan bir müzik enstrümanı göze çarpıyor.

15. 1870'lerden bir seans Gözleri bağlı halde ruhlarla iletişime geçerek masayı havalandıran medyum, odadaki diğer insanları şaşkına çeviriyor.

16. 1909 tarihli bir seans Zamanında New York Times'da yayınlanan bu fotoğrafta masa, oda boyunca uçarak hareket ediyor.

17 Akıl Almaz Ruh Çağırma Seansı
Akıl Almaz Ruh Çağırma Seansları
ruh çağırma seansları hakkında ilginç bilgiler
ruh çağırma seansı hakkında ilginç bilgiler
ruh çağırma seansları hakkında korkunç gerçekler
ruh çağırma seansları hakkında bilgi
medyumlar hakkında ilginç bilgiler
sihirbazlar hakkında ilginç bilgiler
sihirbazlık numaralarının sırları
sihir numaralarının gizli sırları
ruh çağırma hakkında ilginç bilgiler
ruh çağırma hakkında bilinmeyenler
ruh nasıl çağırılır
ruh nedir


"Bump in the Night" Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 License
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
Kategori
Bilgi Bankasi

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.