Böbrek ve Mesaneyi Tertemiz Yapan Mucize Tıp Dünyası Bunu Konuşuyor

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by
4 İzlenme
#BöbrekSağlığı #GerçekTıp
En sinsi hastalıkların başında böbrek hastalıkları geliyor. Genellikle sinsi bir şekilde ilerler ve hiç beklemediğiniz bir anda ortaya çıkar. Başlarda idrardan kan gelmesi ve şiddetli ağrılarla belirti verir. Sonrasında durum daha sancılı büyük ağrılarla dayanılmaz bir noktaya gelir.
Biz bugün sizlere harika bir video hazırladık. Böbrekleri temizleyen ve böbrek hastalıklarından koruyan besinleri araştırdık. Bu güzel videoyu geçerken kanalımıza abone olmayı ve videoyu beğenmeyi unutmayınız. İşte böbreklere iyi gelen sağlıklı yiyecekler:
Elma: Böbreklere en iyi gelen besinlerden biridir. İçeriğinde bol miktarda lif bulunduran elmayı böbrek hastalıklarından korunmak için yiyebilirsiniz. Ayrıca elma suyu mesane ve idrar problemlerine iyi gelir.
Ayrık otu: Yol kenarlarında sık görebileceğiniz bu şifalı ayrık otu, pis kanı ve vücuttaki toksinleri temizlemesinin yanı sıra böbreklere de iyi geliyor.
Bal kabağı: Kışın en sevilen tatlıları ve yemekleri bal kabağından yapılıyor. Son yıllarda sıklıkla tüketilen bal kabağı çorbasını yapıp içebilirsiniz. Bal kabağı böbrekleri temizler.
Maydanoz: Bu güzel bitkiyi evinizde bir saksıda bile yetiştirebilirsiniz. Maydanoz vücuda enerji vermesinin yanı sıra hastalıklara karşı kalka görevini görür.
Kabak çekirdeği: Çinko ve demir açısından zengin olan kabak çekirdeği omega 3 etkisi ile böbrek hastalıklarında oldukça etkilidir. Her gün 1 avuç kabak çekirdeği hem böbreklere iyi gelir hem de bağırsaklardaki parazitleri temizler.
Gilaburu: Ülkemizin güzide lezzetlerinden olan gilaburu meyvesi pek bilinmese de, etkisi oldukça fazladır. Böbreklerdeki taşı eriten meyve son yıllarda tüm aktarlarda satılıyor. Gilaburu, uzmanlar tarafından onaylanmış, böbreklerdeki taşların erimesine birebir katkısı olan bir bitkidir. Bu faydasının yanı sıra kadın hastalıkları, böbrek tembelliği, idrar yolu iltihaplanması ve prostat gibi birçok sorunu tek başına çözebilir. Böbrek taşını düşürmek isteyenler bir haftada, 8 litrelik gilaburu içtiklerinde 8 mmlik bir taşı eritebilirler. Bunun için meyvenin suyunu sıkıp, aynı miktarlarda da su ilave ederek içebilirsiniz.
Mürdüm eriği: Vücutta demir emilimine yardımcı olan mürdüm eriği vitaminler açısından zengindir. Böbrek başta olmak üzere, kalp ve kolesterol hastalıklarına da iyi gelir.
Pirinç: Pirinç ve pirinç lapaları böbrek hastalıklarında kaybolan kalorilerin yerine konması ve hastalık seyrinin düzelmesi, yaşam kalitesinin artması açısından oldukça önemlidir. Gerçek tıpta yer alan böbrek temizliği sayesinde sizlerde sağlıklı böbreklere sahip olacaksınız.
Kategori
Bilgi Bankasi

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.