Bok ye diyen cübbeliye ayetlerle cevap!

Üzgünüz, bu videoyu sadece Kayıtlı üyeler izleyebilir.

Lütfen giriş Yapınız ya da Buraya Tiklayarak sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz.

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
97 İzlenme
Cübbeli Ahmet diyor ki: Vahiy sadece Kuran ise, Enam 145.ayete göre dörtten başka haram yoksa benim tavsiyem bok ye. Var mı bu ayette bok? Bok ye kardeşim. Deve sidiğini ararsın, bok yediririm sana. Hadisler diyor ki, pislikler haram, mikroplu şeyler haram, şu haram bu haram anlatıyor. Onun için son kararı ne verir? Hadisler verir. (Cübbeli Ahmet, Bu haftanın sohbeti, Lalegül Tv, 3 Ağustos 2017)
Cevap: Yeni bir ayet öğrenen Cübbeli ahmet, öğrendiği ayeti ''Ayette bok yemeyin yazmıyor'' diyerek müslümanlarla dalga geçmek için kullanmaktadır. Böyle tiplere Allahu teala şöyle demektedir: '' Âyetlerimizden bir şey öğrendikleri zaman onu alay konusu edinirler. İşte onlar için alçaltıcı azap vardır. (Casiye suresi 9)
.
Kuran'da helal ve temiz olan şeylerin yeneceği yazmaktadır. Hz. Muhammed'e nelerin helal olduğu sorulunca ayet indi ve şu cevap geldi: ''Sana, onlara nelerin helâl kılındığını soruyorlar. De ki: “Sizin için temiz şeyler helâl kılındı.''..(Maide suresi 4) Temiz şeylerin helal olduğuyla ilgili diğer ayetler şunlardır:
.
Maide suresi 88: Allah'ın size verdiği rızıktan helal ve temiz olanını yeyin. İman ettiğiniz Allah'a karşı takvalı olun.
Nahl Suresi 114: Öyleyse Allah'ın sizi rızıklandırdığı şeylerden helal ve temiz olanları yeyin. Sadece ona kul olacaksanız, Allahın nimetlerine şükredin.
Maide Suresi, 5: Bugün size temiz olan şeyler helal kılındı...
Kategori
islam da sirk ve hurafeler Kuran Yeter

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.