Featured

Cübbeli: İslamda Peçe yoktur

Üzgünüz, bu videoyu sadece Kayıtlı üyeler izleyebilir.

Lütfen giriş Yapınız ya da Buraya Tiklayarak sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz.

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
113 İzlenme
Cübbeli Ahmet Hoca, İslamda Peçe olmadığını açıkladı.
Kuran'a göre islamda ne çarşaf nede peçe vardır. Bakara Suresi 233.Ayette giyimin örfe göre değiştiği yazmaktadır. ''Onların (Doğum yapmış annelerin) giyeceği ve yiyeceği örfe göre baba tarafından temin edilir.''(Bakara/233)

Ayrıca çarşaf'a delil olarak sundukları Ahzab suresi 59.ayette ise ''Cilbab'' kelimesi ''kara çarşaf'' anlamına gelmemektedir. Cilbab demek; uzun elbise, gömlek gibi anlamlara gelir. Kadınlar örfe göre farklı şekillerde giyinirler. Allah'ın vücudu örten elbise giyin demesinin sebebi ayetin devamından da anlaşılacağı üzere incitilmemek içindir. Yani laf atıp rahatsız edenlere karşı kapalı giyinmek daha uygun görülmüştür.

Ahzab 59.Ayet:''Ey Peygamber, eşlerine, kızlarına ve mü'minlerin kadınlarına dış elbiselerinden (cilbablarından) üstlerine giymelerini söyle; onların (iffetli) tanınması ve eziyet görmemeleri için en uygun olan budur. Allah, çok bağışlayandır, çok esirgeyendir.''

Bu ayette diğer önemli konu ise ''TANINMALARI İÇİN'' kelimesidir. Tanınması demek, iffetli, hür ve saygın olarak tanınması demektir. Bunu tamamen tersine çevirip ''Tanınmaması için'' diye tercüme edenler Allah kelamını kendi hevalarına uydurup kadınların yüzünü bile kapatmaktadır.

Nur Suresi 31.ayet ise açıkta olan yerlerin olduğunu bildirir. Nur 31:''..Açıkta olan yerler hariç, kadınsı yerlerini (Dekolte ve bacaklarını) açmasınlar. Yani yüzün örtülmesi allah'ın emri değil, kadın görünce tahrik olan sapık erkekler tarafından uydurulan fıkıh hükmüdür.

Özetleyecek olursak; islamda giyim örfe göre değişir. Önemli olan şey, açık saçık giyinerek vücut ile dikkat çekmeye çalışmamaktır. Müslüman hanımlar diledikleri gibi giyinebilirler.
Kategori
islam da sirk ve hurafeler Kuran Yeter

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.