Featured

DÜNYA TARİHİNİN EN TEHLİKELİ 5 REKLAMI

Üzgünüz, bu videoyu sadece Kayıtlı üyeler izleyebilir.

Lütfen giriş Yapınız ya da Buraya Tiklayarak sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz.

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
196 İzlenme
5- TATLI BİR ATIŞTIRMALIK: KURŞUN BOYA

Kurşun yenildiğinde beyin zararına, epilepsi nöbetlerine, deliliğe ve hipertansiyona yol açabilir ve bu Romalılardan beri biliniyor. Ancak oyuncak sektörü 1977'de kurşun kullanımı yasaklanana kadar kurşun boyaları üretmeye ve onları tatlı bir şekilde pazarlamaya devam etti. Eşsiz tadıyla çocuklar için harika bir atıştırmalık olan kurşun boyalar kaç kişinin hayatını etkiledi bilinmiyor.

4- HEPİMİZ İÇİN DDT Günümüzde kullanımı tamamen yasak olan tarım ilacı DDT' hem dünyanın geleceği için büyük bir tehditti hem de yanlışlıkla veya bilerek DDT içip ölenlerin sayısı inanılmayacak kadar çoktu

3- ABUR CUBUR - ŞİMDİ VİTAMİN VE MİNERALLERLE ZENGİNLEŞTİRİLDİ! 1910'da vitaminlerin keşfi, işlenmiş gıda pazarlayan firmalar için adeta bir cennet kapısı araladı. Çeşitli koruyucu kimyasallarla hazırlanmış ve trans-yağa boğulmuş bu kalori bombaları vitamin takviyeli iddiaarı ile tüketici ile kucaklaştı. Sonuç; vitamin alayım derken obeze dönüşen koskoca bir nesil. Günümüzde ekstra alınan vitaminlerin faydaları tartışılırken, vitaminli su, kalsiyumlu puding gibi ürünler üretilmeye ve aynı taktiklerle pazarlanmaya devam ediyor.

2- DOKTOR TAVSİYESİ: SİGARA Günümüzde sigaranın zararlarını bizzat sigara paketi üzerinden okumak mümkün ancak 50'lerin sonuna kadar sigara, "Hiç bir olumsuz etkisi yoktur" "Doktorların tercih ettiği marka" gibi pazarlama taktikleri ile satıldı.

1- BEBEKLER İÇİN EN DOĞRU SEÇİM: SEVEN UP Yetişkinlerin bile gazlı içecekleri bırakmaya çalıştığı bir dönemde gazoz içen bebek reklamı gerçekten şok ediyor. Günümüzde gazozun içindeki rafine şekerin zararları çoğunluk tarafından bilinse de 50'lerde annelere bebekleri daha çok sevsin diye sütün içine gazoz karıştırmaları öneriliyormuş.
Kategori
Bilgi Bankasi

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.