Featured

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ 6 PLAJI

Üzgünüz, bu videoyu sadece Kayıtlı üyeler izleyebilir.

Lütfen giriş Yapınız ya da Buraya Tiklayarak sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz.

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
186 İzlenme
KANALIMA ÜCRETSİZ ABONE OLUN = http://goo.gl/yCRwMs

Yeni Video Yayında = 10 HAYVANIN KURTARILMA ANI VİDEOLARI https://www.youtube.com/watch?v=UWIMbd4kpP8

KENDİNİ NE KADAR TANIYORSUN? TEST ET! https://www.youtube.com/watch?v=rbluz8iXUm8

Yeni BULMACA KANALIM https://www.youtube.com/channel/UCR3rfDiOfD1hk0IEdIwusIw

Herkesin tatil hayallerini süsleyen doğa harikası plajlar, bazen göründüğü kadar masum ve huzurlu olmayabiliyor. Şimdi sizlere en tehlikeli plajları göstermek istiyorum.

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ 6 PLAJI

Duymayan KALMASIN!

6 - Kilauea, Hawaii
Hawaiideki bu plaj dünyanın en aktif volkanlarının yanında yer alıyor ve plajdaki kumlar siyah renkte. 1983 yılından beri adada püsküren lavlar, okyanusa akıyor. Volkanlar yüzünden oldukça tehlikeli bir plaj. Ayrıca volkan tehlikesinin yanında 1828 senesinden bu zamana kadar 102 tane köpek balığı saldırısıda olduğu biliniyor.

5 - Chowpatty Plajı Mumbai, Hindistan
Bu plajın dünyanın en kirli plajı olduğu bilinmektedir. Şehrin tüm artıkları bu sulara atılmaktadır, her gün kirletilen bu suların kirlenme hızını tahmin edebilirsiniz. Her ne kadar bu bölgede gecekondu çocuklarının suların kenarında gülüp oynadıklarını görebilseniz de, bu sulara girmeniz tavsiye edilmez. Ayrıca plajlarda herkesin içinde tuvaletini yapan insanlar görebilmeniz mümkün. 60.000 ton kömür ile dolu bir kargo gemisi sulara battığı zaman kirlilik seviyeleri 2011 yılından bu yana yükseldi.

4 - Muizenberg, Güney Afrika
Güney Afrika’da sörfün doğum yeri olarak bilinen bu yer Soğuk su, acımasız dalgalar ve köpekbalıkları bakımından zengin olduğu için çok tehlikeli. Pek çok sörfçünün hayatına mal olmuştur. Ancak tehlikesine rağmen sörfçüler tarafından oldukça ilgi görmeye devam ediyor.

3 - Meksika - Zipolite Plajı
Ölüler plajı olarak da bilinen bu plaja neredeyse kimse gitmez, giden kişilerde oldukça temkinli şekilde davranır. Oynayan dip kumları, birden yükselebilen sularından kaynaklı olarak tehlikelidir, bembeyaz kumu ve denizin berraklığı ise insanları cezbeden bir tarafı bulunur. Bu bölgedeki tehlikelerin önüne geçmek için gelen ziyaretçileri uyarmak adına görevli bir tim kurulmuştur.

2 - 6 Gansbaai - Güney Afrika
Burası bir nevi köpek balığı cennetidir. Bu kadar çok köpekbalığının olmasının nedeni buranın 60 binden fazla fok balığına ev sahipliği yapmasıdır. Yüzmek için bölgeyi tercih edenler için burası ciddi derecede tehlikeli. Ancak dalış ve inceleme yapmak için profesyonel olan ekiplerle kafesler yardımı ile denize girilebilir.

1 - ABD Marshall Adaları - Bikini Mercan
Dünya mirası listesinde bulunan Marshall Adaları iki sebepten dolayı oldukça tehlikelidir, bunlardan ilki 1946 ile 1958 seneleri arasında gerçekleşen nükleer bomba denemelerinin bu sularda gerçekleşmesidir. Bundan dolayı burada yetişen ve büyüyen canlıları yememek gerekir. İkinci sebep ise yaklaşık olarak 65 senedir burada balıkçılığın yapılmamasıdır. Balıkçılık yapılmadığından dolayı bu bölge köpek balıklarının beslenme açısından yuvası olmuştur.

Belgesel tadında başka bir videoyla görüşmek üzere hoşçakalın.Videoyu sevdiyseniz ve kanalıma destek olmak için videoyu beğenmeyi unutmayın. Sizlere bir soru. Bakalım doğru cevabı bulabilecekmisiniz. Akvaryumda kaç balık kaldığını yorumlarda yazabilirsiniz. Sizleri seviyorum kendinize iyi bakın. Yeni bulmaca kanalımada abone olabilirsiniz.
Kategori
Bilgi Bankasi

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.