Featured

En Korkunç 10 Biyolojik Silah

Üzgünüz, bu videoyu sadece Kayıtlı üyeler izleyebilir.

Lütfen giriş Yapınız ya da Buraya Tiklayarak sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz.

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
209 İzlenme
Bu videomda bazıları tarihte kullanılmış, bazılarının ise günümüzde kullanıldığı düşünülen korkunç biyolojik silahları derledim.

Gerçekleşen En Kötü 10 Ekolojik Felaket:
https://www.youtube.com/watch?v=8ittuJTvLsg

10 - ANTHRAX (Şarbon Hastalığı)
Bacillus anthracis bakterisinin sebep olduğu şarbon hastalığı, insanlar haricinde otcul memelilerde de görülen bir hastalık türüdür. Kolay bulaşabilen, bu özelliği sebebi ile biyolojik savaşlarda da kullanılan bir bakteridir.

9 - Smallpox (çiçek salgını)
Biyolojik maddelerin, bugün bilinen anlamda ilk kullanımı 18.yüzyılda ABD’de ortaya çıkmıştır. 1754 ve 1767 yıllarında Fransızlar ile ABD yerlileri arasıdaki savaşlar sırasında, İngilizler tarafından, smallpox virüsü ile kontamine edilmiş battaniyeler
Kızılderililere verilerek, çiçek salgını oluşturulmuş ve yerlilerin büyük bir bölümü bu yolla yok edilmişti. Dönemin koloniyel ordusunun komutanı olan George Washington tüm ordu mensuplarını aşılatmış.

8 - Tuberculosis - Tüberküloz
Verem (Tüberküloz), halk arasında ince hastalık Mycobacterium tuberculosis mikrobunun neden olduğu uzun seyirli ve granülomatöz karakterde bakteriyel ve bulaşıcı bir enfeksiyon hastalığıdır.

7 - Ebola kanamalı ateş
İlk olarak Kongo bölgesinde keşfedilen hastalık, insanlarda, maymun ve şempanzelerde görülüyor. Birçok profesör laboratuarda Ebola salgınlarını önlemek ve hastalığı tedavi etmek için çalışırken, Sovyet bilim adamları virüsü silaha dönüştürüyor.

6 - Cholera - Kolera
Kolera, Vibrio cholerae isimli bakterinin neden olduğu bağırsak enfeksiyonuna bağlı olan, akut ve şiddetli ishal ile seyreden bir hastalıktır. 2. Dünya savaşında birçok japon askerinin ölmesine neden olmuş bir hastalıktır.

5- Rice Blast
Rice Blast isimli virüs bitkiden bitkiye yayılıp, zararlı mantarlar oluşturarak mahsulün daha az olmasına yol açıyormuş.

4 - Ebolapox
Rusya dünyanın en ölümcül virusunu üretmek için Biopreparat adında bir program başlattı. Ebola virusunu bir çiçekle birleştirerek hızla yayılmasını sağlıcakları söyleniyor.

3 - Rinderpest - Sığır vebası
Son derece ölümcül ve bulaşıcı bir hastalıktır. Hayvanlarda sindirim kanalı mukozasında şiddetli ülseratif ve hemorajik lezyonlarla karakterizedir. Sığır vebası yaklaşık 4. yüzyıldan beri bilinen en eski vebalardan biridir.

2 - Botulinum Toksin
Nefes aldığınızda botulinum toksin solursanız, bunu anlamanızın yolu yoktur. Bu öldürücü bakteri tamamen renksiz ve kokusuz. Tedavi edilmezse, felçler başlıyor, kaslarınız ve son olarak solunum sisteminiz duruyor.

1- Bubonic plague - hıyarcıklı veba
Hıyarcıklı veba (bubonik veba) veba hastalığının en yaygın biçimidir. 14. yüzyılda kara ölüm olarak kayıtlara geçen salgının, hıyarcıklı veba olduğu sanılmaktadır.

Müzikler:
Kevin MacLeod (incompetech.com)
Kategori
Komik ve ilginc Videolar Bilgi Bankasi

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.