Genç Çiftler Nikah Kıydırmak İçin Arzu ve Kamber Kayalığını Seçiyor

Üzgünüz, bu videoyu sadece Kayıtlı üyeler izleyebilir.

Lütfen giriş Yapınız ya da Buraya Tiklayarak sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz.

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by
3 İzlenme
Türkiye'nin peribacaları ile ünlü turizm merkezi Kapadokya'daki efsane âşıklar Arzu ile Kamber'in diyarı Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Çat kasabası nikah kıydırmak isteyen çiftlerin ilk tercihi oluyor.

Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Çat Kasabasında bulunan Arzu ile Kamber silüetinin bulunduğu peribacaları genç çiftlerin nikah töreni için uğrak mekanları olmaya devam ediyor. Merve Pekçetinkaya ve Kazım Kaya çifti Arzu ile Kamber siluetinin bulunduğu mekanda nikah kıydırdı. Çiftin nikahını Çat Belediye Başkanı Kamil Duru kıyarken genç çiftin ailesi ve arkadaşları yalnız bırakmadı.
Nikah törenin ardından açıklamada bulunan Merve Pekçetinkaya, Kazım Kaya çifti böylesine bir mekanda adı aşk ile anılan yerde nikah kıydırdıkları için çok mutlu olduklarını ifade ederken bu anlamlı günde kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.
Çat Belediye Başkanı Kamil Duru da açıklamasında imkansız aşkların sonsuz aşka dönüştüğü Arzu ile Kamber silüetinin bulundu peribacaları önünde nikah kıydırmak isteyenlerin sayısının her geçen gün arttığını söyledi. Belediye Başkanı Duru, “Bulunduğumuz yer Çat kasabasında Arzu ile Kamber kayasının bulunduğu yer. Buradaki iki peribacası Arzu ile Kamber’in peribacasıdır. Arzu ile Kamber'in 1300 veya 1400’lü yıllarda burada yaşadığı tahmin edilen iki kardeşin çocukları. Birbirlerine büyük bir aşkla bağlılar. Ancak özelikle Kamber’in anne ve babasının çok küçük yaşta ölmesinden dolayı Kamber’i de Arzu’nun anne ve babası büyütüyor ve Kamber’in mallarına da sahip oluyorlar. Arzu ile Kamber kardeşi gibi büyüyorlar. Civarda yaşayanlar bunları kardeş biliyor sadece anne ve babası kardeş olmadıklarını biliyorlar. Bunlar kendi aralarında ileriki yıllarda kardeş olmadıklarını öğrendikten sonra aralarında büyük bir aşk yeşeriyor. Arzu ve Kamber daha sonra anlaşıyorlar ve buradan kaçmayı planlıyorlar. Tabi o zaman ki ahali bunların kardeş olduklarını bildikleri için bunun büyük bir günah olduğunu söyleyerek bunları taşlıyorlar. Arzu ve Kamber kaçarken bulunduğumuz mevkide yakalanacaklarını anlayarak Allah’a yalvarıyorlar bizi taşa çevir ya Rabbi diyorlar. Allah dualarını kabul ediyor ve şuan bulunduğumuz yerde iki peribacasına dönüşüyorlar. Bizde diyoruz ki onların ki zamanında imkansız bir aşktı ama şuan burada sonsuz bir aşka dönüştü. Yüzyıllardır buraya Arzu ile Kamber kayası ismi veriliyor. Bizde bazı nikahları burada kıyıyoruz. Zaten bunların hikayesini de şöyle özetliyoruz. İmkansız aşkların sonsuz aşka dönüştüğü yer diyoruz. Burada nikah kıydıran çiftlere mutluluklar diliyoruz” diye konuştu.

================================

İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:
► http://bit.ly/IHA-Abone


#haber #gündem #news #sondakika #haberler
================================

İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi
► http://www.iha.com.tr

İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri
► https://facebook.com/iha.com.tr
► https://twitter.com/ihacomtr
► https://instagram.com/ihacomtr/
► https://plus.google.com/+ihatr_ihacomtr/

İhlas Haber Ajansı hakkında
http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html

İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için
►http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html
Kategori
Haberler

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.