Huawei MatePad Pro İncelemesi - En Güçlü Android Tablet

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
4 İzlenme
Huawei'nin Kirin 990 platformunu kullanan bu 10.8 inçlik Huawei MatePad Pro bakalım bize neler sunuyor? https://www.technopat.net/2020/05/15/huawei-matepad-pro-incelemesi/

Tasarım ve Ekran
Tasarımla başlayacak olursak, MatePad Pro kompakt yapısıyla ergonomik açıdan güçlü, elde tutması kolay ve bu sayede bir şeyler okurken bileğiniz kolay kolay yorulmuyor. Tabletin üst ve alt kısımlarında ikişer adet olmak üzere Harman Kardon destekli 4 hoparlör bulunuyor.

MatePad Pro 4 mm çerçevlere sahip ve bu sayede formu küçük olmasına rağmen neredeyse 11 inç’e ulaşılmış. Yatay durumda sol üst, dikey durumda ise sağ üstte yer alan kamera değilinde 8 MP selfie kamerası bulunuyor. Bu kamera görüntülü aramaları cevaplamanız veya video konferanslara katılmanız için cihaza eklenmiş.

Ekran tarafında geçtiğimizde ise cihazda Huawei’nin üst seviye akıllı telefonlarının aksine OLED yerine LCD panel kullanılıyor. 2560 x 1600 gibi yüksek çözünürlük değeri oldukça keskin görseller sunuyor. Ayrıca tabletin renk yönetimi de son derece başarılı.

Donanım ve Yazılım
Android 10 ve EMIU 10 ile beraber kutudan çıkıyor. Bu da tabletin Çoklu Ekran İş birliği özelliğini desteklediği anlamına geliyor. MatePad’in üst menüsünden kolayca aktif edebildiğiniz bu özellik sayesinde telefonunuzu tıpkı MateBook modellerinde olduğu gibi bu kez tablet üzerinden kontrol edebiliyorsunuz.

Tabletinize veya tabletinizden bir veriyi aktarmak istediğiniz de Huawei Share özelliğini kullanarak kolayca cihazlarınız arasındaki bu ekosistemden yararlanabiliyorsunuz.

Huawei AppGallery dünyanın en büyük üçüncü uygulama marketi olarak geçiyor ve Türkiye’deki lokal uygulamaların birçoğu AppGallery’de yer alıyor. Elbette eksik olan uygulamaların sayısı şu an için fazla ama bunun için de bir üçüncü parti yazılım yardımımıza koşuyor. MoreApps ile eksik uygulamalarınızı kolayca APK olarak indirebilir ve cihazda kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Phone Clone uygulaması üzerinden hızlıca eski cihazlarınızdaki verileri MatePad Pro'ya yükleyebilirsiniz.

Kablosuz Şarj Destekleyen İlk Tablet Modeli
MatePad Pro dünyanın kablosuz şarjı ve ters kablosuz şarjı destekleyen ilk tableti olarak geçiyor. Tablet, yüksek kapasiteli 7250mAh pil kullanıyor. Hızlı şarj için 20W güç adaptörü ile birlikte sunulan MatePad Pro'yu daha hızlı şarj etmek isterseniz de P40 Pro ve P40 Lite içerisinden çıkan 40W hızlı şarj adaptörünü kullanabiliyorsunuz.

#huawei #matepadpro #mpencil

Technopat.net Yayın Kanalları ve Sosyal Medya Hesapları:
Site: https://www.technopat.net/
Forum/Sosyal Ağ: https://www.technopat.net/sosyal/
LinkedIn: https://tr.linkedin.com/company/technopat
Twitter: https://twitter.com/TechnopatNet
Instagram: https://www.instagram.com/technopatnet/
Facebook: https://www.facebook.com/Technopat/
YouTube: https://www.youtube.com/technopat
https://www.youtube.com/channel/UC-gs6ml23jQKvLC86LzpQ0g
Technopat Global YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCsh0Qd1GDHK8Hnvn02bluzA
Technopat Social English/International Section: https://www.technopat.net/sosyal/bolum/english-section.118/
Kategori
Technopat YOUTUBE KANALLARI

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.