İngiltere Tarihinin 57 Yıldır Çözülemeyen En Büyük Soygunu

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by
4 İzlenme
7 Ağustos 1963 Çarşamba günü saat 18:50'de gezici posta treni Glasgow istasyonundan Londraki Euston İstasyonu'na doğru yola çıktı. Bir sonraki sabah 04:00'te Londra'da olmayı planlıyorlardı. Tren İngilizlerin Elektrikli tip 4 dediği dizel-elektrikli 12 vagondan oluşan ve 72 personel taşıyan bir trendi.

İlk vagon trenin en değerli bölümüydü içinde yüksek miktarlarda para ve tasnif için kayıtlı posta vardı. Bu tür sevkiyatın toplam değeri 300.000 pound civarında oluyordu ama o gün Birleşik Krallık'ta resmi tatildi o yüzden trenin içinde 2,5- 3 milyon sterlin arasında bir posta vardı.

8 Ağustos gecesi saatler 3:00'ü gösteriğinde tren varış noktasının 90 km gerisindeydi tam da o sırada 58 yaşındaki makinist Jack Mills, kırmızı sinyaş ışığının yandığını farketti. Hemen treni durdurdu bir terslik olmalıydı. Jack hemen yardımcısı mühendis David Whitby'i çağırdı ve durumu anlattı, David durumu kontrol etmek için aşağıya indiğinde, deri eldiven giyen bir adamın sinyal portalının ışığını kapattığını gördü. Sinyal karanlık bir el tarafından tahrif edilmişti, yeşil ışık kapatılmış ve kırmızı ışığa güç vermek için bir pil bağlanmıştı.

David adamın olduğu yere doğru giderken omzunda bir sıcaklık hissetti bir kol onu kıskıvrak yakalamıştı: '' Bağırırsan seni öldürürüm '' David yakalanmıştı, bu İngiltere Tarihi'nin en büyük soygunuydu. biraz sonra trenin bir numaralı ismi Jack Mills kapısının açıldığını gördü, gelen David değildi 2 soyguncu makinist bölümüne geldi onu zor kullanarak etksizi hale getirdiler. Jack Mills dakikalar süren bir boğuşmanın ardından yerde yarı baygın bir halde yatıyordu, kafasına darbeler almıştı.

Soyguncular paraları 800 metre ilerdeki Bridego Köprüsü'ne kadar taşımak zorundaydı. Soygunculardan biri aylar önce demiryolu personllerinden biriyle arkadaş olmuş tren ve vagonların düzeni ve işleyişi hakkında bilgiler almıştı. En nihayetinde soyguncular en değerli vagon olan 1 ve 2. vagonu trenin geri kalan kısmından ayırdı. Çetenin kiraladığı emekli bir makinist vardı artık bütün iş ondaydı treni sadece 800 metre sürmesi yeterliydi, fakat 2 dakika bile geçmemişti ki adam bu işi başaramayacağını, bu yeni tip trenin nasıl çalıştığını bilmediğini söyledi. Şimdi tek çare bu işi makinist Jack'e yaptırmaktı. Yaralı makinist mecburen treni çalıştırdı ve köprüye doğru yolculuk başladı.Birbirinden İlginç videoalardan haberdar olmak için tıklayın: http://www.youtube.com/user/AlfaninDunyasi?sub_confirmation=1

Diğer videolara Göz Atın; https://www.youtube.com/playlist?list=PLQRLmac0tZEUBm_d9LX-xuDJxx9LzGKFw

1 Asır Önce Mezarlıkta Bulunan Devin Sırrı Neydi ? https://youtu.be/2PGr1ogCjI8

Istakoz Elli Katilin Karanlık Hikayesi: Grady Stiles
https://youtu.be/BrNonCgXQnk

58 Yıldır Durmadan Yanan Kasaba: Centralia
https://youtu.be/KX1GmOo72Mk

Müzik: Malicious by Kevin MacLeod
Link: https://incompetech.filmmusic.io/song/4014-malicious
License: http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

Interloper by Kevin MacLeod
Link: https://incompetech.filmmusic.io/song/3919-interloper
License: http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

#belgesel #alfanındünyası

İletişim:alfanindunyasi@gmail.com
Facebooktan Takip Edin ; http://goo.gl/S5k5z5
Kategori
Komik ve ilginc Videolar Bilgi Bankasi

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.