Featured

İnsan Vücudunun Yaptığı Korkunç 10 Sıra Dışı Şey

Üzgünüz, bu videoyu sadece Kayıtlı üyeler izleyebilir.

Lütfen giriş Yapınız ya da Buraya Tiklayarak sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz.

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
175 İzlenme
insan vücudunun yaptığı tüyler ürpertici 10 sıra dışı şey.
vücudun yaptığı tüyler ürpertici 10 sıra dışı şey
vücudun yaptığı korkunç 10 şey
vücudun yaptığı ürpertici 10 sıra dışı şey.

1. Vücudunuz sizi bağımlılığa yönlendiriyor!

Sosyologlar günümüz toplumunun haz ve tatmin üzerine kurulu olduğunu, bunun bağımlılığa sebep olduğunu söylüyor. Ancak bunun daha basit bir açıklaması var: Beyninizdeki kimyasallar.

Dopamin, beyniniz tarafından bir öcü olarak algılanan, haz almanızı sağlayan kimyasaldır. Kokain gibi uyuşturucular bu kimyasalın fazla salgılanmasını engelleyen mekanizmayı baskı altına alarak çok yüksek seviyelerde dopamin salgılamamızı sağlar. Yani beyniniz kötü bir şey yaptığı için sizi ödüllendirir ve uyuşturucu maddelerin etkisinin devam etmesi için sizi sürekli uyararak bunu içinden çıkılmaz bir alışkanlığa dönüştürür.

2. İnsan vücudu ölmek için programlanmıştır.

Hangi yaşta olursanız olun DNA'nız belirli bir zaman sonra çökmeye programlanmıştır. Doktorlar 55 yaşından sonra genetik dokunun birden bire kendini onarma yeteneğini kaybettiğini, bunun yaşlanma sürecini hızlandırdığını ve ölümcül hastalıklara yakalanma riskini arttırdığını biliyor.

3. Uyuruz ve rüya görürüz. Bunun nedenini kimse bilmiyor.

Bilim insanları rüya görmenin R.E.M uykusuyla bağlantılı olduğunu çoktan tespit etti. Bazı araştırıcılar uyku ve rüya görmenin davranışsal olduğunu düşünüyor. Örneğin: Beyniniz hikaye uydurarak bastırılmış duyguların uyku sırasında gün yüzüne çıkması için çabalıyor.

4. Korku ile aşkı birbirine karıştırıyoruz.

Korku ve aşk bağlantısı zihinsel olarak da çalışabilir. Eğer kişi çocukluğunda büyük kardeşleri tarafından itilip kakıldığı bir ortamda büyürse, kuvvetle muhtemel yetişkin çağında da aynı zorba karaktere sahip kişilerle gönül ilişkisi yaşar. Bilinç altında yatan geçmiş yaşadığı korku dolu anlar, yanlışlıkla cinsel hislerini uyandırır.

5. Geçmişte kalan anılar sizi kusturabilir!

15 yıl önce bozuk kiraz sonucu midesini bozan bir kişi, yaşamının geri kalanında da tatlılardan uzak duracaktır. Mutfak biliminde bir yemeğe karşı duyulan isteksizlik iki kategoride incelenir;

1.Tiksinme

2.Tehlike

Dış görünüşü iyi olan, fakat son kullanma tarihi geçmiş bir pizzadan 1 dilim yemek isteyebilirsiniz. Ancak durun! Bu tehlikeli, buna tehlike refleksi denir. Tiksinme refleksi ise biraz daha garip ve gizemlidir. Kokunun tek başına sizi kusturmaya yeteceğini biliyoruz. Ancak yine de hoş olmayan bir kokuya maruz kalmanız sonucu, tuvaleti ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

6. Vücudunuz bir hayvanat bahçesidir.

Pek çok insan vücutlarının milyarlarca bakteri ve organizma için rahat bir ortam olduğunun farkındadır. Muhtemelen bu canlıların parmak arasında gizlendiğini ya da kulak arasında bir toz tanesine saklandığını düşünürsünüz. Bu canlılar, mutlak gözle görülmeyecek kadar küçüktür. Bacakları olan solucanlara benzer şekilleri vardır. Yumurtlarlar, beslenirler, çiftleşirler, ürerler ve ölürler. Bu denge sürekli tekrarlanır. Evet, tam da yüzünüzün üzerinde.

7. Vücudunuz acıya iyi bir şeymiş gibi davranır.

Egomuz, kendimizi tatmin etmek için tüm gün uğraşır, durur. Acı, istenmeyen bir şeydir ve fiziksel bir ağrı tüm gününüzü berbat edebilir. Bu yüzden, yaşam tarzımız, alışkanlıklarımız ve ilaç kullanarak acıyla baş etmeye çalışırız. Ancak doktorlar acının aslında bir şeylerin yanlış gittiği konusunda beynimizi uyandırmak için programlanmış, bizi koruyan mekanizma konusunda uzlaşmışlardır. Aynı zamanda bazı uzmanlar acının pek çok farklı yollarla da bize yardımcı olduğunu söylüyor.

8. Uyurken böcek yutarız!?
9. Hapşırırken ölmek.

Hapşırmak çok kısa ve geçici bir ölümdür. İnsan beyni bünyede bir kirlilik sezdiğinde metaforik olarak buruna bundan kurtulması için bağırır. Hayati organlarımızdan pek çoğu, çalışmayı keser. Akciğerimiz şişer ve istemsiz olarak gözlerinizi kapatırsınız. Yaklaşık 150 km hıza ulaşan hava akımı ciğerinizden boşalırken binlerce iğrenç bakterinin ve yabancı parçanın vücuttan atılmasını sağlar.

"Phantom from Space" Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 License
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

KAYNAK:https://onedio.com/haber/insan-vucudunun-yaptigi-tuyler-urpertici-10-sira-disi-sey-744132
Kategori
Bilgi Bankasi

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.