Featured

İşsizlikte Seviye Atlamış 20 Tasarım Hatası

Üzgünüz, bu videoyu sadece Kayıtlı üyeler izleyebilir.

Lütfen giriş Yapınız ya da Buraya Tiklayarak sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz.

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by
105 İzlenme
Her şeyin özünde bir tasarım gizlidir arkadaşlar, çünkü bir şeyler üretmenin başka bir yolu yoktur; ama bir de bir şeyleri çok yanlış tasarlayan insanlar var. İşte onlar da imza attıkları bu hatalı tasarımlarla insanları kazalara teşvik edebilyorlar. Eğer bu hatalı tasarımlara dikkat çekilmezse bence birilerinin canını cidden yakabilir. O yüzden bu videomda işsizlikte seviye atlamış bazı tasarım hatalarını sizin için derledim.

Abone Olmayı Unutmayın: https://goo.gl/h32dnz
Instagram: https://instagram.com/taliogur

►İletişim: alioguriletisim@gmail.com


Tamam bir şeyleri yanlış tasarlayabilirsin, ama yapılan şeyi kullanacak insanları hiç mi düşünmez bir insan. Baksanıza şuna, sanki bordo bereliler için yapılmış merdiven. Hem göz kamaştırıyor hem de basamağın neresi olduğu belli değil.
Bu da az evvelki merdiveni kaplayan dayının iş arkadaşı olabilir. Yukarıdan bakıldığı zaman her şey gayet sıradan; ama son basamağa halı kaplamamış. Şimdi ben iyimser iyimser düşünüyorum; ama bu işi yapanlar cidden insanların düşmesinden keyif alıyor da olabilir tabi.
Yahu buna ne denir bilmiyorum inanın, muhtemelen bu bina bir okul ve adamlar parkı yapacak yer bulamayınca sivri zekalının biri binanın üstüne yapalım demiş. Hadi en iyimser tahminimi yapıyorum, aşağıda görmediğimiz bir havuz var ve orası da bir su kaydırağı.
Bunu yapan arkadaşa trollerin efendisi ünvanını veriyorum huzurlarınızda. Demek ki, çizgi filmlerde anlatılanlar o kadar da gerçek dışı değilmiş; ama şuna inanıyorum ben bunu yapan trol arkadaş bir kazaya sebebiyet verebileceğini düşünmemiş bence.

Bunu yapan arkadaş aynı şeyi düşünememiş muhtemelen ama düşünülmesi gerekli işte böyle şeylerin. Bu arada kameranın arkasındaki arkadaş fotoğrafı çekene kadar kadını uyarsaymış daha iyi olurmuş bence, tabi bir canlandırma değilse.
Kaza geliyorum der mi? Bence der, bu da ispatı. Peki, nasıl oluyor da tehlikeli olmasına rağmen elektrik ve su ikilisinin bu kadar yakın olmasına izin veriyorlar hala? Mantıklı bir cevabı varsa lütfen aydınlatın beni, çünkü ben çözemedim.
Az evvelki isteğimde hala ciddiyim arkadaşlar. Çünkü elektrik ve su tesisatının birbirine bu kadar yakın olmaması lazım ki, burada bildiğiniz priz musluğa dönmüş.

Şehir planlaması da önemli bir mesele tabii ki, bakın mesela bunu yapan arkadaşlar arasında şöyle bir konuşma geçmiş olabilir:
A: Efendim, yaptırmamız gereken şu banklar var ya,
B: Evet.
A: İşte onların ortasındaki boşluğa kaktüs ekelim diyorum. Ne diyorsunuz?
B: Harika bir fikir, bunu hemen hayata geçirelim.
Sonuç, işte bu arkadaşlar. Ne zaman böyle absürd bir şey görsem aklıma hep nasıl kararlaştırıldığı gelir böyle.
Eğer gözlerim beni yanıltmıyorsa bu kocaman bir testere olmalı. Eğer sizin gözleriniz de sizi yanıltmıyorsa bir merdiven olabilir tabii. Şimdi bunun da nasıl yapıldığını canlandırırdım size ama sinirlenmek istemiyorum.
Bunlardan birine daha önce bindiniz mi bilmiyorum ama, çok eğlenceliler. Tabi bu gördüğünüz dönme dolap pekte eğlenceli olmayabilir, çünkü döndüğünüz anda gafanız duvarla yeksan olabilir.

► Önerdiklerim:


Tüm videolar: https://goo.gl/AW4tUj

Bilgi videoları: https://goo.gl/iYdE7I

Eğlenceli videolar: https://goo.gl/sHx2GM

Korku videoları: https://goo.gl/wdVGd9

Sanat ve tasarım videolar: https://goo.gl/65M09Y

Seriler: https://goo.gl/8tR7E7


►Sosyal Medya Hesaplarım:

https://www.facebook.com/siradan1adam

https://twitter.com/taliogur

https://instagram.com/taliogur

https://younow.com/taliogur


►Kaynaklar / Sources:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Tasar%C4%B1m
http://imgur.com/gallery/sIHUMnM
https://www.reddit.com/r/pics/comments/1m6qut/camouflage_101/
http://imgur.com/gallery/mOTHgnf
https://eksisozluk.com/tasarim--84286?nr=true&rf=tasarim
https://tr.wikipedia.org/wiki/Tasar%C4%B1m
Kategori
Bilgi Bankasi

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.