Kafirleri dost edinmek | Kim kafir? Kim değil?

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
4 İzlenme
Bazı Müslümanlar, bazı ayetleri kendi gibi anlamayan kişileri küfürle itham edip tekfirci davranışlarda bulunabiliyorlar. Buna karşı, "kafir, Allah'ın ayetlerini bilerek reddeden, gerçeği örten kişi demektir. Kim bilerek reddediyor, kim samimi, bunu bilemeyiz. Bu nedenle kimseyi küfürle itham edemeyiz" diyen kişiler de var. İlk bakışta kulağa hoş gelse de, bu da çok isabetli bir tavır değil.

Çünkü Kuran, kafirlere nasıl davranılması gerektiği ile ilgili buyruklar da içeriyor. En basitinden onları veli edinmemiz (dost olmamız, yakınlık kurmamız) yasaklanıyor. Şayet kim kafir kim değil bunu ayırt edemezsek bu buyrukları uygulayamayız.

Bu videoda, "kafirleri veli edinmeyin," ayetleri örneği üzerinden, kim kafir kim değil nasıl anlayabiliriz konusu ele alınmıştır.
______
Not: Videoyu ayın 20'sinde yayınlamayı planlamıştım bu nedenle videonun başında tarihi 20 Mayıs 2020 olarak belirttim. Ancak video editi tahmin ettiğimden hızlı bitti, ben de videoyu düşündüğümden bir gün önce yani, 19 Mayıs 2020'de yükledim.
Kategori
Kuran Yeter

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.