Featured

Kul'a kulluk etmem diyenler nefsine kulluk ederler!

Üzgünüz, bu videoyu sadece Kayıtlı üyeler izleyebilir.

Lütfen giriş Yapınız ya da Buraya Tiklayarak sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz.

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
110 İzlenme
Ömer tuğrul inançer diyor ki: Kul'a kulluk etmem diyenler nefsine kulluk eder. Peygambere kul olmadan Allah'a kul olunmaz. Hz. Mevlana'nın bu husutaki beyanını konuşuyorduk. ''Deki: Ya ibadi'' ey kullarım sözü kimin ağzından çıkıyor? Bunu düşündünüz mü diyor. İşte tefekküre bırakıyor hazreti pir. Kim dedi ''Ey kullarım'' sözünü kimin ağzından çıktı? (KanalD - Ekim 2014 iftar programı)
.
Allah(c.c) diyor ki: Zumer suresi 64: De ki: "Ey cahiller! Bana Allah’tan başkasına kul olmamı mı emrediyorsunuz?"

Ali imran suresi 64: De ki: ''Ey Kitab Ehli! Bizimle sizin aranızda ortak bir kelimeye (Tevhide) gelin. Allah'tan başkasına kulluk etmeyelim, O'na hiçbir şeyi ortak koşmayalım ve Allah'ın peşisıra birbirimizi Rabler edinmeyelim..''
.
Ali imran 79: Bir insan için, Allah'ın kendisine kitap, hikmet ve nebilik vermesinden sonra onun insanlara; “Allah'ın peşisıra bana kul olun” demesi olamaz. Fakat, sizin kitabı öğrenmiş olmanız ve öğretiyor olmanızdan dolayı ancak: “Rabbâni (Allah'a yönelen) kullar olunuz” der.
.
Araf suresi 70: Dediler ki: “Tek bir Allah’a kul olmamız için ve babalarımızın ibadet ettiği şeyleri terketmemiz için mi bize geldin? Eğer sen sadıklardan isen bize vaadettiğin şeyi (azabı) artık bize getir.”
.
Fatiha suresi 5: (Ey rabbimiz) Sadece sana kulluk ederiz, sadece sana yöneliriz.
Kategori
islam da sirk ve hurafeler Kuran Yeter

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.