MAYSA VE BULUT | KAYIP KOLYE

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by
10 İzlenme
Maysa güzel bir bahar sabahı uyanır. Güvercini Paçalı keyifle çadırda uçmaktadır. Dışarı çıkar ve dostu Bulut’u arar fakat Bulut sürüyü otlatmak için kırlara çıkmıştır. Maysa da Bulut’un yanına gitmeye karar verir..

Bir süre kırlarda Bulut’u arar..Bulut’u bulur ama çok sevdiği boncuktan kolyesini düşürdüğünü fark eder..Bu duruma çok üzülen Maysa kolyesini aramaya çıkar..Maysa’nın kaybolmasından endişe eden Bulut,sürüyü Duman’a emanet eder Maysa ile gider..Maysa’nın güvercini Paçalı da peşlerine takılır..Kolyeyi ararlar ama bir türlü bulamazlar..Sis bastırır..Sisde yollarını kaybederler..Buralar daha önce hiç görmedikleri yerlerdir..Yıkık bir değirmene sığınırlar.

Sürü,Duman’la birlikte obaya döner..Maysa ve Bulut’un olmadığını gören Yaman Dede onların kaybolduğunu anlar..Aramaya çıkarlar.
Yıkık değirmene sığınmış olan Maysa ile Bulut obaya giden yolu nasıl bulacaklarını düşünmektedir..

Yağmur başlar,şimşekler çakar..Maysa’nın üşüdüğünü gören Bulut şömineyi yakmak için odun toplamaya gider..Maysa tek başına kalır..Aralık kalan kapı rüzgarın etkisiyle gıcırdayarak açılır,bir gölge belirir..Maysa korkar..Gelen daha önce de gördüğü beyaz attır.. Maysa,beyaz atı tekrar gördüğü için çok mutlu olur..Heybe çantasından çıkardığı şekeri ata verir..At şekeri yer,kaybolur..

Az sonra topladığı odunlarla Bulut gelir..Maysa,beyaz atın az önce burada olduğunu söyler..Ama Bulut inanmaz,yolu bulup obaya nasıl döneceklerini düşünmektedir..Bulut’un aklına güvercinleri Paçalı ile haber göndermek gelir..Bulut not yazmak için cebinden bir kağıt parçası bulur..

Fakat kalemleri yoktur..Ocakta yanan odunların kömüründen kalem yaparlar..’’Yıkık değirmendeyiz’’ notunu yazıp,güvercinin ayağına bağlarlar..Güvercin Paçalı obaya doğru uçar.

Oba halkı Maysa ve Bulut’u aramaktadır..Yaman Dede yerde Maysa’nın boncuk kolyesini bulur..Az sonra Paçalı gelir,yanlarına konar..Paçalı’nın ayağına bağlı nottan Maysa ve Bulut’un yıkık değirmende olduğunu öğrenirler..Yaman Dede yıkık değirmenin nerede olduğunu bilmektedir..

Terkedilmiş değirmene gelir Maysa ve Bulut’u bulurlar.
Çadırlarında hep birlikte sıcak tarhana çorbalarını içip ısınırlar..Yaman Dede,Maysa’yı yanlız bırakmadığı için Bulut’u takdir eder..Ama bundan sonra daha dikkatli olmalarını öğütler..Maysa’nın aklı ise beyaz attadır..Yaman Dede,Maysa’ya kolyesini verir..Maysa kolyesine kavuştuğu için çok mutludur.


TRT Çocuk Resmi Youtube Sayfasıdır. HEMEN ABONE OL!!!
TRT Çocuk yeniliklerini kaçırma! Özel TRT Çocuk videolarını ilk sen izle!

https://www.trtcocuk.net.tr
https://www.facebook.com/trtcocuk
https://twitter.com/trtcocuk
https://www.instagram.com/trtcocuk

En sevdiğin çizgi filmlerin oyunlarını
App Store ve Google Play'den yükleyip oynayabilirsin.

Google Play: https://play.google.com/store/apps/developer?id=Türkiye+Radyo+ve+Televizyon+Kurumu&hl=tr

App Store: https://itunes.apple.com/tr/developer/turkiye-radyo-ve-televizyon-kurumu/id509480869?l=tr&mt=8
Kategori
Trt Cocuk Cocuklarimiz icin

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.