Featured

Mutlaka Görülmesi Gereken Düşündürücü Fotoğraflar

Üzgünüz, bu videoyu sadece Kayıtlı üyeler izleyebilir.

Lütfen giriş Yapınız ya da Buraya Tiklayarak sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz.

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by
107 İzlenme
İnsan neyle yaşar? Bu sorunun belki de dünyadaki insan sayısı kadar çok cevabı var. Bence, düşünmek, algılamak, anlamak, sevmek ve sevilmek için yaşar. Bazı fotoğraflar da vardır ki, sizi yakalayıp bambaşka düşüncelere götürür. Mutlaka görülmesi gereken fotoğraflar serimde elimden geldiğince buna değinmeye çalışıyorum. Bu videomda da yine sizi düşündürecek, belki biraz hüzünlendirecek mutlaka görmeniz gereken fotoğrafları derledim.

Keyifli seyirler.

Abone Olmayı Unutmayın: https://goo.gl/h32dnz
Instagram: https://instagram.com/taliogur

►İletişim: taliogur@gmail.com

Çocuklar bu dünyanın gerçek efendileridir. Her çocuk tüm dünyayı değiştirebilecek kadar muazzam bir güçle gelir; ama pek azı hayatın acımasızlığı karşısında çocuk kalmayı başarabilir. Belki de herkese mutluluk verebilenlerin, bedenleri büyüse de ruhları çocuk kalanlardan olması tesadüf değildir.
Fotoğraftaki minik hastayı mutlu etmek için superman kostümüyle camda kendini sallandıran koca yürekli; ama çocuk ruhlu adam gibi..

Şimdiki çocuklar için bu ne kadar geçerli bilmiyorum; ama bir zamanlar çocuklar, palyaçoları çok severdi hatta hali vakti yerinde olan aileler çocukları için eve palyaço çağırırdı. Bu arada fotoğraftaki palyaçoyu da gözünüz bir yerden ısırıyor biliyorum, sadece bu sizin bildiklerinizden biraz daha yaşlı. Macdonald’s’ın orijinal palyaçosu, Ronald Clown’un 1963’deki hali.

Hepimizin keyifle izlediği Disney filmleri ve çizgi filmlerinin nasıl bir yerde çekildiğini hatta oradaki insanların da birer çalışan olduğunu daha önce düşünmüş müydünüz? Bu fotoğraf, 1961 yılında Disney çalışanlarının kafeteryasında çekilmiş. Tüm karakterler, yemek yerken hep bir aradalarmış meğer.

Hani size az evvel her çocuğun dünyayı değiştirebileceğinden söz etmiştim ya, işte Microsoft’un kurucu Bill Gates o şanslı çocuklardan biri. Şimdi bile, size bunları anlatırken kullandığım pek çok şeyi onun ve ekibinin bu günlere taşıdığı işletim sistemi sayesinde yapabiliyorum.

Bu fotoğrafta az evvelkinden tam 21 yıl sonra yani 1999 yılında çekilmiş. Hepimizin hayatına nüfuz eden Google’ın ilk ekibi aynı karede.
İnsan hayalleriyle yaşar. Belki siz de şu anda bir şeylerin hayalini kuruyorsunuz, belki, çok güzel bir şey üretmek üzeresiniz, hatta dünyayı bile değiştirebilecek fikirleriniz var. Tereddütleriniz de var, korkuyorsunuz başarısız olmaktan biliyorum. Size sadece şunu söyleyebilirim tüm kalbimle. Vazgeçmeyin. Hem de asla vazgeçmeyin.

Bu masa kime ait biliyor musunuz mesela, dünyayı değiştiren başka birine, Albert Einstein’a… Bu fotoğraf Einstein öldüğü gün çekildi. Eeinstein öleceğini önceden bilmiyordu, hiç birimiz ne zaman öleceğimizi bilemeyiz; ama mücadele edebiliriz. Yaptığımız güzel şeyleri de ardımızdaki inanlara miras bırakabiliriz. Uğruna yaşanabilecek kadar da değerli bir düşünce bu.


Sadece insanlar değil, bu dünyayı bizimle paylaşan her canlı değerli ve özeldir. Fotoğrafta gördüğünüz bu köpek, 1993 yılında Mumbai’deki patlamalar sırasında kilolarca patlayıcıyı tespit ederek binlerce insanın hayatını kurtarmış; ama ne yazık ki kendisi kurtulmayı başaramamış. İnsanlar da onu son yolculuğuna uğurluyor.


► Önerdiklerim:Tüm videolar: https://goo.gl/AW4tUj

Bilgi videoları: https://goo.gl/iYdE7I

Eğlenceli videolar: https://goo.gl/sHx2GM

Korku videoları: https://goo.gl/wdVGd9

Sanat ve tasarım videolar: https://goo.gl/65M09Y

Seriler: https://goo.gl/8tR7E7►Sosyal Medya Hesaplarım:

https://www.facebook.com/siradan1adam

https://twitter.com/taliogur

https://instagram.com/taliogur

https://younow.com/taliogur

►Kaynaklar / Sources:

http://www.ba-bamail.com/content.aspx?emailid=11960

http://www.noupe.com/inspiration/photography/35-powerful-photos-that-each-tells-a-story.html

http://www.emlii.com/1d70067/29-of-The-Most-Influential-Images-of-All-Time

http://www.emlii.com/343d0505/31-Soul-stirring-and-Absolutely-Touching-Images-From-2013-that-will-make-you-CRY

http://www.emlii.com/2adf03dc/49-Most-Powerful,-Rare-and-Intoxicating-Images-From-The-Past

http://www.ba-bamail.com/content.aspx?emailid=7866
Kategori
Bilgi Bankasi

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.