Featured

Nereden Gelindiği Bilinmeyen 5 GİZEMLİ Seyahat

Üzgünüz, bu videoyu sadece Kayıtlı üyeler izleyebilir.

Lütfen giriş Yapınız ya da Buraya Tiklayarak sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz.

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
126 İzlenme
Canlı yayınları kaçırmayın! ► http://younow.com/EminEfendi
Videolarımın devamlılığı için beğenmeyi unutmayın!

Gizemli seyahatlerle inanılmaz hikayeleri sizler için seslendirdim.

Instagramdan Takip Edin : https://www.instagram.com/emnstc/

ABONE OL► http://goo.gl/zxC20w
Twitter ►http://twitter.com/emnstcofficial


5- Yeşil çocuklar.
Ortaçağ zamanlarında, iki tuhaf çocuk, kız ve erkek kardeş, İngiltere’nin kırsal kesiminde Woolpit adlı kasabada aniden ortaya çıktılar. Bir kurt çukurunda bulunan kardeşlerin üzerlerinde bilinmeyen kıyafetler vardı, bilinmeyen bir dil konuşuyorlardı ve yeşil cilde sahiplerdi.
Köye getirilen kardeşler önceleri gizlenerek topluma çıkmayı yemek yemeyi reddetiler. Keşfettikleri yeşil fasulye dükkanındaki fasulyeleri hevesle yemeye başladılar. Erkek çocuk hastalandı ve öldü, fakat kız çocuğu zamanla iyileşti, vücudundaki yeşillikler zamanla kaybolmaya başladı, İngilizce konuşmayı öğrendi. Kız sonunda insanlarla iletişim kurmayı öğrendi. Alacakaranlıklar ülkesinde St. Martin diye bir yerden geldiğini söyledi. Orası güneşin asla parlamadığı her şeyin yeşile boyandığı bir yerdi. Genç kız egzotik ancak gizemli bir yerden gelmişti. Aradan geçen yıllar sonra kızın hatıralarında kalan sadece ağabeyi ile beraber sığır sürülerini yüksek sesle ve alçak sesle çağırdığıydı.

4- Taured’den gelen adam:
1954 de Kafkasyalı yabancı bir adam üzerinde daha önce hiç görülmemiş bir pasaportla Tokyo’nun Haneda havaalanında belirdi. Adam Taured adlı bir ülkeden geldiğini ısrarla söylüyordu. Önüne konulan dünya haritasında işaret ettiği yer ise Andorra’ydı. İşi ile alakalı tüm belgelerin geçersiz olduğu kanıtlandı. Fakat pasaportu gerçekti, üzerinde dünyanın neredeyse tüm havaalanlarının damgalanmış pulları vardı. Pasaporta merakla baktıklarında gördükleri şuydu. Pasaportun Haneda havaalanı damgalı pul 5 yıllıktı oysa ki Haneda havaalanı 1952 yılında uluslar arası uçuşlara açılmıştı. Bir kaç yabancı dil konuşan, üzerinde Avrupa paraları bulunan bu adamın Taurred’den geldiği iddiası yüzyılın gizemlerinden biri olmuştu. Yetkililer adamın iddialarını ve kimliğini araştırmak için onu bir odada hapsettiler. Taured’de geldiğin iddia eden adam tutulduğu binadan adeta hayalet gibi dışarı süzülerek geldiği gibi gizemli bir şekilde ortadan kayboldu.

3- Utsuro-bune (Hayalet gemi) :
Japon tarihsel kaynakları 1803 yılında gizemli ve bir o kadar da çekici genç bir kadının denize yakın olan Hitachi sahiline olan tuhaf ziyaretinden bahsederler. Kadın yerel balıkçılar tarafından içi boş metal tabakalardan ve şeffaf pencerelerden oluşan uğursuz bir botla birlikte bulunmuştu. Görgü tanıklarının genç bir kadın olduğunu söylediği bu tuhaf insan beyaz tenli kızıl saçlı ve anlaşılmaz bir dil konuşuyordu. Kız küçük köşeli bir kutuya sahipti. Onu sımsıkı kavrıyorken endişeli olmasına rağmen yine de neşeliydi. Yerliler onun tuhaf sanatı ve gizemli kutu hakkında değişik düşüncelere kapıldılar. Gizemli kadın geldiği gibi kıyıya sırtını dönüp denizde kayboldu.
2- Jophar Vorin :
5 Nisan, 1851 de bırıdiş jornıl gazetesinin edebiyat konulu sayfasında yaşanmış bir olaydan bahsedilir. Olayın kahramanı kendini kayıp yabancı takma adıyla tanıtan yopar morindir. Hikayesinde Almanya, Frankfurt yakınlarında küçük bir köyde bulunan gezginden bahseder. Oraya nasıl vardığı konusunda hiç bir fikri yoktur. Yol boyunca kırık dökük Almancasıyla konuşur, gezgin bir yandan konuşurken diğer yandan da bilinmeyen bir dilde yazmaktadır. "Laxarian" ve "Abramian." diye ismini fısıldamaktadır. Gezgin Okyanus tarafından ayrılmış ucsuz bucaksız adı "Sakhira" olan evrenin denilen bir "Laxaria" adlı ülkesini temsil edilmektedir. Amacı Avrupaya seyahat ederek uzun zamandır kayıp olan kardeşini aramaktır... Fakat son hafızasında kalan kayıp bir kazazede olarak nerde olduğunu bilmeden dolaşıp durmasıdır.

1. Jerome:
1963 yılında bir adam tanımlanamayan bir şekilde novu sukoşa'da bulunan sendiy kovv sahilinde çıplak, yıkanmış ve bacaklarının ikisi kesik halde bulunur. Bir çok kaynak adamın bilinen dünya dillerinden farklı bilinmeyen bir dilde konuştuğundan bahseder. Sürekli adını "jırome" olarak tekrar ettiğinden bahsederler. Nereden geldiğine dair bir belirti olmayan bu adam hakkında bir fikir sahibi olmayan yerli halk onun daha önce görülmemiş kayıp olan geminin yerini bulmak için geldiğinden bahsederler. Jerome kasabanın yakınlarında merakları giderici bir açıklamada bulunmadan sessizce yaşarak günlerini geçirir..

Kaynak : Dark5
Müzik : machinimasound.com
Kategori
Bilgi Bankasi

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.