Pozitif Meditasyon Nedir? Meditasyon Nasıl Yapılır? Dr. Bora Küçükyazıcı - Meditasyon Rehberi

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
10 İzlenme
Yeni başlayanlar için meditasyon nedir? Meditasyon nedir? Meditasyon nedir ne işe yarar? En iyi meditasyon uygulamaları nelerdir? Bilinçaltı temizleme meditasyon nasıl yapılır? Meditasyon nedir nasıl yapılır? Tüm bu sorulara birlikte yanıtlar oluşturacağız. Meditasyon ve bunun beyin üzerindeki etkilerini birlikte inceleyeceğiz, hazırsanız, başlıyoruz.

Dr. Bora Küçükyazıcı
Yale University Meditasyon Rehberi

Brain Center İstanbul
Ritim İstanbul AVM, Maltepe, İstanbul - Türkiye
Tel: 0 216 6887778

web 1: http://www.braincenter.com.tr
web 2: http://www.borakucukyazici.com
web 3: http://www.cocukvegenc.com
web 4: http://www.youtube.com/borakucukyazici
web 5: http://www.facebook.com/borakucukyazici

Pozitif Meditasyon, her kültüre sızmış popüler bir terimdir. Başlangıçta doğu kültürlerinde ve Budizm inancında binlerce yıl önce başlayan bir uygulamadır. Lakin, geçen yıllar içinde tüm dünya tarafından benimsenmiştir. Zihin kavramı genellikle gözden kaçırdığımız bir kavramdır, çünkü onu açıkça göremiyoruz. Hareketi görebiliriz, nefesi görebiliriz, lakin zihni göremeyiz. Zihin, yani bilinç, kısmen düşüncelerinizden oluşur ve düşünceleriniz beyninizden gelir. Kısmen diyorum, çünkü zihninizin çoğu bilinçsizdir. Farkındalık, zihnin bir yönüdür. Mindfulness denilen bilinçli farkındalık,  zihni kontrol etme ve yönlendirmeyi tanımlamaktadır.

Pozitif Meditasyon faydaları nedir? Meditasyon nedir? Meditasyon nasıl yapılır? Meditasyon yapmak nedir? Meditasyon teknikleri nedir? Meditasyon nedir nasıl yapılır? Tüm bu soruların yanıtlarını sizler için araştırdık. Frontiers in System Neuroscience dergisinde yayınlanan araştırmada, meditasyonun etkileri hakkında bir meta analiz çalışması yer almaktadır. Bu meta analiz çalışmasını birlikte inceleyeceğiz. Hazırsanız başlıyoruz.

Meditasyon, zihnin dalgalanmalarını yatıştırmayı ve bilişsel işlevleri iyileştirmeyi amaçlayan karmaşık bir zihinsel süreçtir. Çeşitli meditasyon tekniklerinin düzenli uygulaması, öznel deneyimin içeriğine yönelik düşünce, duyum, niyet ve duygularda farkındalık geliştirdiğini gösterilmiştir. Meditasyon, yüksek zihinsel işlevler üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için uygulanan zihinsel eğitim aracı olarak kabul edilmektedir.

Pozitif Meditasyon Faydaları Nedir?

Meditasyon faydaları nedir? M.Ö. 900’lerde Patanjali Yoga Sutraları ve M.Ö. 600’lerde Bhagavad Gita tarafından yazılı metinlere dökülen meditasyon teknikleri, zihinsel değişiklikler ve duygu durum arasındaki bağlantıyı çok iyi tanımlamaktadır. Son yıllarda, meditasyon egzersizlerinin davranışsal ve nöro fizyolojik etkilerinin ölçümlerle gösterildiği çalışmalar yapılmıştır. Üstelik meditasyon ile bilişsel performansın geliştiğini kanıtlayan bir dizi nöro görüntüleme çalışması yayınlanmıştır.

Meditasyon nasıl yapılır? Meditasyon nedir? Meditasyon ne demek? Meditasyon faydaları nedir? Beden gizli zekası nedir? En doğru meditasyon nasıl yapılır ve hangi teknikle yapılır? Beden gizli zekası nasıl harekete geçer? Pleiades meditasyon tekniği nedir? Meditasyon yapmak neden faydalıdır? Kalp ve beyin arasındaki iletişim nedir? Tüm bu ve benzeri soruların cevaplarını birlikte inceleyeceğiz.

Dünyada yaşamın kuralları değişti ve hiç kimse bize söylemedi. Yeni fırsatlara ve yeni çözümlere sahibiz, lakin bir çok insan yeni keşifleri bilmiyor. Bu yazıda sizlerle çok yeni bilimsel keşifleri paylaşacağım. Öyle yeni bilgiler ki, henüz ders kitapları ya da ana akım medyada haber olmadı, şimdilik.

Pleiades meditasyon tekniği optimal bir denge durumuna geri dönüştür.

Enerji, ışık ve bilgiden oluşan tam kapsamlı elektromanyetik alan dengelenmesidir. Bedenimdeki var olan enerji frekanslarını doğru meditasyon tekniği ile evrensel elektro-manyetik alanla birleştirmek mümkündür. İşte o andan itibaren beden gizli zekamız aktive olur ve daha yüksek seviyede ışık yayar ve titreşiriz. Bu durum elektro-manyetik alandaki DNA'mızı yeniden yapılandırır ve daha yüksek biyo-fotonik ışık seviyelerinin yayılması gerçekleşir.

İnsan beyninde pre-frontal korteks ve limbik sistem, duygu, düşünce ve dürtülerin kontrolünden sorumludur. Peki, meditasyon sırasında insan beyninde ne olur? Eğer yeni başlayanlar için farkındalık egzersiz çalışmaları deniyorsanız,  orada oturur ve hiçbir şey düşünmemeye çalışırsınız. Ve sonra kaçınılmaz olarak, akşam ne yapacağınızı ya da tamamlamanız gereken bir işi düşünmeye başlarsınız. Bacağınız karıncalanmaya başlar ya da burnunuzda bir kaşıntı ortaya çıkar. Dikkatiniz bunlara gider ve sonra belki de zihniniz bir türlü sözünüzü dinleyip, susmaz.

Yeni başlayanlar için zihin egzersiz çalışmalarında tahmini olarak herkesin başına gelen bunlara benzer durumlardır.
Kategori
Sağlık

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.