Sesli Yayın - Rafine Şeker Sağlığımızı Nasıl Etkiliyor?

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
9 İzlenme
Sofra şekeri ve mısır şurubu gibi rafine şekerler, şeker içerdiğini asla düşünmeyeceğimiz pek çok gıdada bulunabilir. Böylece beslenmemize biz farkında olmadan dâhil olabilirler. Bir yetişkinin günde ortalama 30 gramdan, başka bir deyişle 7 tatlı kaşığı toz şekerden fazla ilave şeker tüketmemesi gerekiyor.
Yapılan bilimsel çalışmalara göre ilave şeker oranı yüksek beslenme düzenine sahip insanlarda kalp hastalıkları, diyabet, kanser gibi kronik hastalıkların görülme riski daha yüksek. Fazla rafine şeker tüketmek kilo alımına da yol açabiliyor.
Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Gönen, Bilim Genç sesli yayınının bu bölümünde rafine şekerlerin en çok hangi gıdalarda yer aldığını ve sağlığımızı nasıl etkilediğini açıklarken, rafine şeker tüketimini nasıl azaltabileceğimizle ilgili önerilerde bulunuyor.
Bilim Genç sesli yayınlarını SoundCloud, Spotify, Google ve Apple podcast kanallarımız üzerinden dinleyebilir ve güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için kanallarımızı takip edebilirsiniz.
Kategori
Bilgi Bankasi

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.