Steelseries Apex Pro Klavye İncelemesi: Yeni Teknoloji OmniPoint Anahtarlar

Üzgünüz, bu videoyu sadece Kayıtlı üyeler izleyebilir.

Lütfen giriş Yapınız ya da Buraya Tiklayarak sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz.

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
17 İzlenme
Steelseries'in en iddialı oyuncu klavyesi Apex Pro'yu inceliyoruz. Bu klavye hassasiyeti her tuşta özel olarak ayarlanabilen, yepyeni bir anahtar sistemiyle geliyor! OmniPoint Özelleştirilebilir Anahtarlar: https://www.technopat.net/2019/10/05/steelseries-apex-pro-mekanik-klavye-incelemesi/

Bu klavyenin belki de en çarpıcı özelliği yeni OmniPoint anahtarlar. Bu anahtar teknolojisi manyetik etkiden faydalanıyor. Çalışma prensibi şöyle: Metal bir yayın içinde yukarı aşağı hareket eden mıknatıs bu hareket sonucu elektriksel alan yaratıyor. Bu elektriğin voltajını ölçerek mıknatısın metal yay içinde tam nerede olduğu isabetli şekilde ölçülebiliyor. Yani yeni bir mekanik/manyetik anahtar teknolojisi kullanılıyor.

Ve bu şekilde tuşun hangi mesafede basılmış sayılacağını siz belirleyebiliyorsunuz. Evet yanlış duymadınız. Steelseries klavye üzerindeki tuşlardan 62’sinin seyahat mesafesini ayarlamanıza izin veriyor. Basılma eylemi ne zaman gerçekleşmiş sayılsın, çok az dokunduğunuzda mı yoksa tuşa sonuna kadar bastığınızda mı? Bir başka değişle 0.4mm’de mi yoksa 3.6mm’de mi? İşte bunu ayarlayabiliyorsunuz ve bu mekanik klavye dünyasında bir ilk.
Kategori
Technopat YOUTUBE KANALLARI

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.