Featured

Tarihin En Büyük 10 Gizemi

Üzgünüz, bu videoyu sadece Kayıtlı üyeler izleyebilir.

Lütfen giriş Yapınız ya da Buraya Tiklayarak sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz.

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
102 İzlenme
Tarihte açıklanamayan birçok gizemli olay vardır. Bazıları aydınlatılmış bazıları ise gizemini hala korumaktadır. iyi seyirler dilerim.

Abone Olmak İçin ► http://goo.gl/glYKBz
Facebook ► https://goo.gl/aKeUDn
Twitter ► https://goo.gl/oucS1l

10 - Voynich Manuscript
Voynich elyazması, bilinmeyen bir yazıyla yazılmış, anlamı çözülemeyen gizemli bir kitaptır. Kitaba ismini veren, 1912 yılında varlığını ortaya çıkaran Wilfrid M. Voynich adındaki sahaftır. Kitap çok sayıda ilginç resim içerir. Resimlere bakılarak kitabın belli konularda (astroloji, bitkibilim, gibi) bölümlerden oluştuğu düşünülmektedir. Kitap ne kadar incelensede ne yazdığı bir türlü çözülememiştir.

9 - Dyatlov Geçidi Vakası
Dyatlov Geçidi vakası ya da Dyatlov Geçidi kazası, 9 kayakçının Ural Dağları'nda 2 Şubat 1959 gecesinde gizemli ölümlerini belirtmek için kullanılır. Araştırmacılar, kayakçıların olay gecesi bilinmeyen bir nedenden dolayı çadırlarını yırtarak -30°C soğukta yalın ayak çadırı terk ettiğini saptamıştır. Bulunan cesetlerden ikisinin kafatasında, iki tanesinin de kaburgalarında kırıklar bulunmuştur. Grubun lideri olan Igor Alekseievich Dyatlov'dur.

8 - Rongorongo, Paskalya adasında bulunan taş yazılardır. Petrogliflerin verdiği mesaj çözülürse Paskalya Adası uygarlığının çöküşü hakkında ipuçlar bulunabileceğine inanılıyor.

7 - Antik Japonya Heykelcikleri
Bu kilden heykelcikler, tarih öncesi çağlarda Japonya’da yaşamış olan taş devri insanları Jomonlar tarafından yapılmıştır. Bu heykeller üzerindeki tuhaf görünüşlü şekil ve motiflerin, teknik donanım olarak modern NASA astronot giysilerinde
kullanılması oldukça ilginçtir.

6 - Roswell UFO Vakası
1947 yılında New Mexico eyaletinin Roswell şehrine bir ufo düşmüştü. Olay dünyadışı yaşam hakkında gizemleri ortaya çıkaracaktı. Ancak ertesi gün ABD bu haberi yalanlayarak bunun bir meteoroloji balonu olduğunu söyledi. Bulunan kalıntıların 51.bölgeye götürüldüğü söyleniyor.

5 - Antikythera Düzeneği
Karmaşık bir yapıya sahip olan mekanizma 1900-1901 yılları arasında Girit ve Mora Yarımadası arasında bulunan Antikythera enkazından çıkarılmıştır. Düzeneğin, astronomik konumları hesaplamak için tasarlanan bir hesap makinesi olduğu düşünülüyor ve buda geçmişte yaşayan medeniyetlerin ilkel değilde gelişmiş teknolojilere sahip olabileceğini gösteriyor.

4 - Torino Kefeni
Hz. İsa'nın çarmıhtan indirildikten sonra sarıldığı iddia edilen keten kumaştır. İlk kez 14.yüzyılda Fransa'da sergilenen kefene 1988 yılında karbon 14 testi uygulandı. Kefenin yaklaşık 1260-1390 yıllarında yapıldığı ortaya çıksada dini çevrelerde değerini hala korumaktadır.

3 - Kristal Kafatası
Maya dönemine ait en azından 1000 yıllık olan kristal kafatasları tek bir parça halinde yapılmıştır. Nasıl yapıldığı çözülemeyen kurukafaların günümüz teknolojisiyle bile yapılmasının mümkün olmadığı söyleniyor.

2 - Nazca Çizgileri
Güney peru'daki Nazca Çölünde bulunan devasa çizimlerdir. Kuş, maymun, köpek, örümcek, çiçek vb. çizimler ancak çok uzaktan bakıldığında belirgin bir şekilde görülmektedir. Bazı araştırmacılar uzaylıların Peru uygarlığı ile iletişime geçmek için bu çizgileri çizdiğini düşünüyor.

1 - Wow! sinyali, 15 Ağustos 1977'de Dr. Jerry R. Ehman tarafından uzaydan tespit edilen radyo sinyalidir. Sinyal, dünya dışı sinyallerden beklenen tüm özelliklere uymaktaydı. 72 saniye süren sinyali tekrar bulmak için yapılan tüm çalışmalar başarısız olmuştur. Sinyalin yapaymı yoksa doğalmı olduğu tartışmaları hala devam ediyor.

Kaynak: onedio.com, wikipedia.org

Kullanılan Müzikler:
"This House" & "Gustav Sting" Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 License
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
Kategori
Komik ve ilginc Videolar Bilgi Bankasi

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.