Tripotörleri Arızalanan Engelli Kardeşler Eve Mahkum Kaldı

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by
6 İzlenme
Antalya’da elektrikli triportörleri iki kez çalınan, hayırseverlerin aldığı üçüncü tripotörleri de tamir olmayan, bedensel engelli iki genç yine eve mahkum oldu. İki genç, tripotörlerinin tamir edilmesi ya da yenilenmesi için hayırseverlerden yardım bekliyor.

İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:
► http://bit.ly/IHA-Abone

Kepez ilçesinde bedensel engelli iki çocuğuyla yaşayan 55 yaşındaki ev hanımı Ayten Arslan’ın hayatı, çocuklarının elleri ayağı olan 3 tekerlekli kasalı elektrikli triportörün çalınmasıyla altüst oldu. Kirada oturan ve 25 yaşındaki engelli kızı ile 30 yaşındaki oğlu Ramazan’a bağlanan maaşla geçinebilen Arslan'ın çocuklarının dışarı çıkıp ihtiyaçlarını giderebilmesini sağlayan triportörleri üç yıl önce çalındı. Eşini kaybeden Arslan’ın iki çocuğu triportörünün çalınmasıyla eve hapsoldu. Ailenin bu durumuna Kepez Kaymakamlığı duyarsız kalmadı, iki gence elektrikli triportör aldı. Yüzleri bu hediye ile gülen gençlerin elektrikli triportörü 1 yıl önce yine evlerinin bahçesinden gündüz vakti çalındı. Duyarlı kişilerin desteğiyle iki engelli gence yine tripotör alındı. İki gencin kullandığı araç bir süre önce arızalandı. Hem servis hem de tamirciler tripotörün yapılmasının mümkün olmadığını söylemesiyle, iki genç büyük üzüntü yaşadı. Yeniden eve hapsolan iki genç, elleri ve ayakları gibi olan tripotörün alınması için destek bekliyor.
Anne Ayten Arslan, eşini kaybettiğini, iki çocuğunun da engelli olması nedeniyle zor günler yaşadığını söyledi. Triportörlerinin daha çalındığını ve çocuklarının eve mahkum olduğunu dile getiren Arslan, şimdi ise ellerindeki motorun artık tamir olmayacağını belirti.

"Çocuklarım mutlu olsun"

İki çocuğu için tripotörün çok önemli olduğunu dile getiren Arslan, “ Çocuklarım eve mahkum kaldı. Oğlum kardeşini mutlu etmek istiyor. İki çocuğuma yardımcı olsunlar. Çocuklarımın mutlu olması en büyük isteğim. Evi kira, aldığım üç kuruş parayı yetiştiremiyorum. Bir haftadır tamamen eve kapandılar. İki motorumuz çalındı, buda tamir olmayınca ortada kaldık yine. Artık ben utanmaya başladım istemekten.”dedi.

"İkimiz de mutlu olacağız"

Ayten Arsla’nın ilk eşinden olan oğlu Ramazan Kutlu ise, sağ tarafının felç olduğunu, bu nedenle yüzde 54’lük engellilik derecesi olduğunu anlattı.

Sağ ayağını ve sağ elini kullanamayan Kutlu, “Daha önce iki kez çalındı tripotörümüz, üçüncüsü ise artık tamiri olmuyor. Evden çıkamaz hale geldi. Eğer istediğim marka olursa hem ben hem kardeşim çok mutlu olacak. İki engelli genci mutlu etmiş olurlar.”diye konuştu.

#haber #sondakika #gündem #antalya #kepez #engelli #yardım #triportör

================================

İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi
► http://www.iha.com.tr

İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri
► https://facebook.com/iha.com.tr
► https://twitter.com/ihacomtr
► https://instagram.com/ihacomtr/
► https://plus.google.com/+ihatr_ihacomtr/

İhlas Haber Ajansı hakkında
http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html

İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için
►http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html
Kategori
Haberler

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.