Featured

Türkiyenin 10 Faili Meçhul Cinayeti

Üzgünüz, bu videoyu sadece Kayıtlı üyeler izleyebilir.

Lütfen giriş Yapınız ya da Buraya Tiklayarak sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz.

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
117 İzlenme
Türkiyenin 10 Faili Meçhul Cinayeti. Adnan Kahveci veya Turgut Özalı kim öldürdü. Bu devlet adamlarının katilleri gerçekte kim?

Abone Olmak İçin ► http://goo.gl/glYKBz
Facebook ► https://goo.gl/aKeUDn
Twitter ► https://goo.gl/oucS1l

10 - Adnan Kahveci
46. 47. ve 48. hükümetlerde görev yapmış siyasetçi ve devlet adamıdır. 5 Şubat 1993 tarihinde eşi ve iki çocuğu ile birlikte otobanda ters yola girerek trafik kazası geçirdi ve hayatını kaybetti.

9 - Üzeyir Garih
Döneminin en önemli iş adamlarından biri olan Üzeyir Garih 2001 yılında Eyüp Sultan Mezarlığında uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Katil zanlıları bulunamadı. Türkiye'de yaşanan birçok olayı anlatan Kurtlar Vadisi dizisindeki Baron Mehmet Karahanlı'nın veya Samuel Vanunu'nun Üzeyir Garih'i canlandırdığı iddia ediliyor.

8 - Hiram Abas
Mustafa Hiram Abas Mitte gizli görevlerde çalışmış bir türk ajandır. 26 Eylül 1990 sabahı işine gitmek için yola çıktığında uğradığı suikastta yaşamını yitirmiştir. Hiram Abas'ın faili meçhul davası ise bir sonuca ulaşamamıştır. Kurtlar Vadisi dizisindeki
Aslan Akbey'in (Aslan Amca-Dizideki gerçek adı: Abbas Ustaoğlu) Hiram Abas'ı temsil ettiği düşünülmektedir.

7 - Gaffar Okkan
Pkk ve Hizbullah'a yönelik operasyonlarıyla öne çıkan Diyarbakır emniyet müdürü Ali Gaffar Okkan, 24 ocak 2001'de Diyarbakır'da 5 polis memuruyla birlikte öldürüldü. Bu cinayet hala çözülememiş olmakla birlikte, ya Hizbullah ya da JİTEM tarafından işlenildiği iddia edilmektedir.

6 - Eşref Bitlis
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis, 7 Şubat 1993'te 'İncirlik Üssü'nden kalkan ABD uçakları, PKK'ya yardım dağıtıyor.' dedikten sonra 17 Şubat 1993'te Beechcraft B200 King Air tipi uçağın henüz aydınlanamayan nedenlerle düşmesi sonucu öldü.

5 - Bahriye Üçok
Bahriye Üçok, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi tarihçidir. Kasım 1988'da televizyonda yapılan bir açık oturumda, "İslam'da örtünmenin ve oruç tutmanın zorunlu olmadığı" iddialarına dayanan açıklamalar yapmıştır. Üçok, 6 Ekim 1990 günü evine gönderilen bombalı paket sonucu öldü.

4 - Nihat Erim
Türkiye Cumhuriyeti 13. Başbakanı Nihat Erim, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ın idam edilmesine kadar varacak Balyoz Harekâtı olarak bilinen uygulamaları başlatması nedeniyle Balyoz lakabıyla anılır. 19 Temmuz 1980’de İstanbul'da evinin yakınında Mahir Çayan ve arkadaşlarının intikamının alınması adına Dev-Sol militanları tarafından suikaste uğradı.

3 - Abdi İpekçi
Abdi İpekçi, 1970'li yıllardaki anarşi ve terörün önlenmesi için iktidarla muhalefet liderleri arasında yapıcı bir diyalog kurulmasından, akılcı ve çağdaş olmaktan yanaydı. 1 Şubat 1979 gecesi evinin yakınlarında arabasında iken Mehmet Ali Ağca tarafından öldürüldü. Ancak cinayetin arkasında hangi güçlerin olduğu hala bir sır.

2 - Uğur Mumcu - Uğur Işıkçı Kurtlar vadisi
Gazetecilik hayatı başarılarla dolu olan Uğur Mumcu, polis-mafya-siyaset ağının derin boyutlarını araştırmaktaydı. Öldürülme sebebi olarak Abdullah Öcalan'ın bir müddet MİT için çalıştığını araştırması iddia edilmektedir. 24 Ocak 1993'te Ankara'da
evinin önünde, arabasına konan bombanın patlaması sonucu suikaste kurban giderek yaşamını yitirdi. Ayrıca Kurtlar Vadisi dizisinin 13.bölümünde Şevko'nun mektup yollayıp konuşmak istediği gazetecinin Uğur Mumcu olduğu düşünülüyor. Dizideki gazetecinin adı Uğur Işıkçı.

1 - Turgut Özal
Türkiyenin 8.Cumhurbaşkanı Turgut özal sabah sporu sırasında, kalp ve koroner yetmezliğine bağlı olarak tansiyonunun düşmesi üzerine hayatını kaybetti. Turgut Özal'ın limonatasına katılan arsenikle zehirlendiği iddiasını ortaya atan eşi Semra Özal, delil olarak da saç örneğini tahlil ettirdiğini belirtmektedir. Yıllar sonra mezarı açılan turgut özalın cesedinde zehir tespit edildi.

Müzikler:
"Thinking Out Loud", "Cool Intro"
Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
Kategori
Komik ve ilginc Videolar Bilgi Bankasi

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.