Featured

Tuvaletlerden Daha Kirli Olan 10 Gündelik Obje

Üzgünüz, bu videoyu sadece Kayıtlı üyeler izleyebilir.

Lütfen giriş Yapınız ya da Buraya Tiklayarak sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz.

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
237 İzlenme
İnsanların düşüncesinde tuvaletler her zaman kirlidir. Fakat tuvaletlerden daha kirli gündelik kullandığımız objeler var. İşte bunları sizin için derledim.

Sosyal Medya Hesaplarımdan Takip Edin
Facebook Hesabım: https://goo.gl/kpY46d
Facebook Sayfam: https://goo.gl/kiFWWh
İnstagram Hesabım: https://goo.gl/U0QujQ
Twitter Hesabım: https://goo.gl/moLvK8
Evdeki Oyuncu Kanalım: https://goo.gl/z9Cn42

Cep telefonları
Sürekli elimizde tuttuğumuz cep telefonları tuvalet oturaklarındakinden 10 kat daha fazla bakteri barındırır. Bu yüzden ıslak mendille de olsa arada bir temizlemenizde fayda var.
Klavye
Sürekli temas halinde olduğumuz bir diğer obje, bilgisayarlarımız. Sürekli dokunuduğumuz o klavyeler bir klozet oturağındakinden 400 kat daha fazla bakteri barındırmakta.
Oyuncaklar
Küçük çocukların ellerinde bulunan ve sürekli sağdan sola taşıdıkları oyuncakların tuvaletlerden kat be kat daha mikroplu olduğunu biliyor muydunuz?
Oyuncak bebekler 3 kat, bisikletler 16 kat kadar daha fazla mikroba sahip.
Çalışma masaları
Ofinizde ayaklarınızı masanın üstüne koyuyorsanız bu alışkanlığınızdan vazgeçin ya da sık sık silin. Çünkü bu durum 400 kat daha fazla bakteriye sebebiyet verebilir.
Diş fırçaları
Diş fırçalarının 6 ayda bir değiştirilmesi gerektiğini mutlaka duymuşsunuzdur. Size kötü bir haberimiz var. Üzerindeki bakteriler sadece fırçanızın ağzınızla olan temasından kaynaklı değil. Sifonu çektiğiniz sırada su zerrecikleri metrelerce uzağa sıçrayabilir. Bu yüzden fırçalarınızı dolapta tutmanızda fayda var.
Bulaşık süngeri
Bulaşık süngeriBakterilerin nemli ortamlarda daha rahat türeyebilmesinden kaynaklı olarak, bulaşıklarımızı temizlemek için kullandığımız bulaşık süngerleri tuvalettekilerden 14 kat daha fazla mikrop barındırabilir. Bu yüzden bulaşık süngerlerini bir kaç haftada bir değiştirmekte fayda var.
Buzdolabı kulbu
Buzdolabı kulbuTuvaletlerden 5 kat daha fazla mikroba ev sahipliği yapan buzdolabı kulplarının sık sık silinmesinde fayda var.
Menü
Yemek yemek için gittiğimiz lokantalarda göz attığımız menüler nadiren silinmekte ve ortalama bir klozet oturağından 100 kat daha fazla mikroba sahip. Bu yüzden menüye göz attıktan sonra ellerinizi yıkamayı unutmayın.
Para
Gündelik yaşamda sürekli elden ele dolaşan bu kağıt paralar üzerinde ortalama 200.000 bakteri bulunur.
Işık açma kapama düğmesi
Bir dahaki sefere temizlik yaparken bu düğmeleri de silmeyi unutmayın. Çünkü 1 cm karesinde 200'den fazla bakteri bulunmakta.

Music:
"Happy Alley" Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
Happy Alley by Kevin MacLeod is licensed under CC Attribution 3.0.
Direct Link: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1100482.


Bilgi kasam kanalımda, dünyanın en ilginç bilgileri, enteresan, tuhaf, sıra dışı, akıl almaz konuları ve en önemlisi kaliteli görüntülü videolar ile buradayım. Seslendirmeleri kendim yapıyorum. Profesyonel değilim tabi ki. Fakat kendimi daha da geliştirmeye çalışıyorum.
Kategori
Bilgi Bankasi

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.