Featured

YGS Biyoloji Hayvanlar Alemi

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
186 İzlenme
YGS Biyoloji Hayvanlar Alemi
YGS hazırlanan sınav adayları için hazırlamış olduğumuz YGS Biyoloji videoları ile sınava çok kolay bir şekilde hazırlanacaksınız. YGS Biyoloji konuları sıfırdan hiç bilmeyenler ve bu konulara hakim olanlara kadar tüm seviyelere hitap etmektedir.
Videolarımız HD kalitede olup profesyonel tv stüdyolarında hazırlanmıştır. Konuları en ince ayrıntısına kadar eksiksiz bir şekilde anlattırmamızdaki sebep öğrencilerin konulara tam olarak hakim olmalarını sağlamaktır. Öğrencilerimiz hem konuları izleyecek hem de konular ile ilgili soruların çözümlerini görecektir.
Biyoloji Testi’nin Genel Özellikleri Neler?
Biyoloji Ygs Fen Bilimleri testi içerisinde yer alan ve 13 sorunun yer aldığı bir test. Ygs’de sorulan Biyoloji soruları 9.sınıf Biyoloji müfredatına uygun olarak sorulan sorulardan oluşmakta. Sorulan sorular yoruma dayalı ve ezber niteliği taşıyan zorluk açısından kolay olarak değerlendirilebilecek bir test.
Biyoloji bölümünden Ygs Fen Bilimleri testinde 13 soru çıkıyor.
BİYOLOJİ: Soruların niteliği temel biyoloji bilgilerinin kavranması üzerine kurulu ve 9. sınıf ağırlıklıdır. Şekil, grafik ve tablo türünde çıkar, neden- sonuç ilişkisi vardır. Açık ve net değerlendirme yapılması istenir. Tanımlar karşılaştırmalı olarak sorulur, bazen deney üzerinden yorumlatılır. Deney ve grafikler matematiksel verilere dayanır. Verilerin yorumlanması ile cevaba kolaylıkla ulaşılabilir. Ama dikkatli olmalısınız. Soruların şekilleri değişse de içeriği yıllara göre aynıdır. Her yıl farklı biçimlerde sorulur. Soruların genelde olumlu sorulması, öğrencinin başarı oranını artırır ama birkaç soru “... hangisi değildir?” şeklinde yöneltilir. Yapılamayacak zor soru yoktur. Biyolojide başarısızlığın nedenlerinin başında zaman sorunu geliyor. Bu dersi zor ve ezbere dayalı görüyorlar. Soruları okurken acele etmemek gerekiyor çünkü sorulara verilen zaman yeterli.
YGS Biyoloji Konuları, YGS Biyoloji Soruları, YGS Biyoloji Soru Çözümleri, YGS Biyoloji Konuları, YGS Biyoloji Konularının tamamı YGS Biyoloji dersleri listemizde anlatılmıştır.

Görüntülü Akademi: https://goo.gl/MFG4JR
Görüntülü Dershane: http://goo.gl/pZU9IK
Online Eğitim: https://goo.gl/MFG4JR
Twitter: https://goo.gl/FNnxgi
YGS Eğitim Seti: https://goo.gl/CLjGD0
YGS Online Eğitim Seti: https://goo.gl/9tUVPM
sayfamıza abone olun videolardan haberdar olun ve sizde kazananlardan olun.

Bizi Mutlaka Takip Edin "Farkı Farketmek İçin Farkında Olun"

YGS Biyoloji Konuları
1 Biyoloji Bilimi-Bilimsel Çalışma
2 Canlıların Ortak Özellikleri
3 Canlıların Temel Bileşenleri
4 Hücrenin Yapısı *
5 Hücre Bölünmeleri
6 Nükleik Asitler
7 Metabolizma
8 Bakteri *
9 Canlıların Sınıflandırılması
10 Ekoloji *
11 Duyu Organları
12 Mitoz-Mayoz Hücre Bölünmeleri
13 Kalıtım-Evrim
14 Bitki Fizyolaojisi
15 Vücudumuzdaki Sistemler
16 Endokrin Sistem
Kategori
Bilgi Bankasi

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.